Relanium podczas porodu

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

lila_25
czw 19. 09. 2019, 19:45
Awatar użytkownika
Relanium podczas porodu
Witam. Podczas porodu podano mi 10mg iv relanium, z powodu wystąpienia drgawek . Podczas ciąży 2 razy miałam takie napady padaczkowe ale byłam świadoma i można było ze mną rozmawiać. Byłam u neurologa, to stwierdził że to wszystko na tle nerwowym.

Ale wracając. Po podaniu leku , po 15-20 minutach drgawki ustąpiły i mogłam dalej rodzić. Po porodzie czułam się bardzo dobrze. Spać mi się nie chciało. Dziecko dostało 10 pkt apgar. Urodziłam siłami natury.

Po jakimś czasie zauważyłam u synka że drzy mu czasami wargą jakby nie mógł nad nią zapanować. Miał delikatne napięte miesnie. Po miesiącu jakoś przestało ale od jakiegoś czasu nagle dostaje paraliżu , jak go odkładam do łóżeczka i wózka. Tak jakby się bał że spada w dół. Taki odruch napiętych mięśni. Nie może się rozluźnić. Czy podanie leku miało na to wpływ? Czy potrzebna jest rehabilitacja?
MlodaMamaB-g
ndz 22. 09. 2019, 21:43
Awatar użytkownika
Relanium podczas porodu
Powinnaś pójść z tym do pediatry, mogą to być początki napadów padaczkowych, relanium raczej nie miało na to wpływu
Położna Aldona Korab
pn 23. 09. 2019, 21:42
Awatar użytkownika
Relanium podczas porodu
lila_25

czw 19.09.2019, 19:45



Relanium podczas porodu

Witam. Podczas porodu podano mi 10mg iv relanium, z powodu wystąpienia drgawek . Podczas ciąży 2 razy miałam takie napady padaczkowe ale byłam świadoma i można było ze mną rozmawiać. Byłam u neurologa, to stwierdził że to wszystko na tle nerwowym.

Ale wracając. Po podaniu leku , po 15-20 minutach drgawki ustąpiły i mogłam dalej rodzić. Po porodzie czułam się bardzo dobrze. Spać mi się nie chciało. Dziecko dostało 10 pkt apgar. Urodziłam siłami natury.

Po jakimś czasie zauważyłam u synka że drzy mu czasami wargą jakby nie mógł nad nią zapanować. Miał delikatne napięte miesnie. Po miesiącu jakoś przestało ale od jakiegoś czasu nagle dostaje paraliżu , jak go odkładam do łóżeczka i wózka. Tak jakby się bał że spada w dół. Taki odruch napiętych mięśni. Nie może się rozluźnić. Czy podanie leku miało na to wpływ? Czy potrzebna jest rehabilitacja?



Witam,

Czy u maluszka jest wzmożone czy wręcz obniżone napięcie mięśniowe zwykle obserwuje się przez pierwsze 3 miesiące życia. Aby się upewnić, czy wszystko jest w porządku , by rozwiać wszelkie niepokoje powinna Pani skonsultować się lekarzem Neurologiem, który zaleci odpowiednie badania i jeśli zajdzie konieczność ewentualną rehabilitację. Pozdrawiam