Problemy w 1 trymestrze

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Mummya
czw 12. 12. 2019, 15:57
Awatar użytkownika
Problemy w 1 trymestrze
Witam wszystkich! Zacznę od tego, że moje cykle były bardzo nieregularne, wynosiły po 44, 45 dni. Ostatnia miesiączka 11.10. Lekarze rozkładali ręce i podejrzewali zespół policystycznych jajników, aczkolwiek nikt tego nie potwierdził. W listopadzie po około 40 dniach od ostatniej miesiączki nie dostawałam miesiączki co było dla mnie normalne, lecz od kilku dni miałam bardzo bolesne piersi i byłam bardzo ospała. Zrobiłam test - dwie kreski. Powtórzyłam - kolejne dwie kreski. Pojechałam do laboratorium wykonać beta hcg. Wynik około 1200. Kilka dni później wizyta u lekarza, ciąża potwierdzona, póki co bez akcji serca. Tydzień później akcja serca widoczna, miarowa. Poszłam do innego lekarza w celu wypisania badań na NFZ, dowiedziałam się że mój pęcherzyk ciążowy jest za mały i ogólnie wszystko wyglada źle. Po 12 dniach beta hcg wynosiło 1400, po 48 h 3700 następnie spadło do 1700 i 2 dni później skoczyło na 1900. Byłam u innego lekarza, również trzyma się tego ze beta jest zła, a pęcherzyk za mały. Pęcherzyk ciążowy 12mm, płód 8mm, akcja serca 156 na minutę. Nikt nie jest w stanie określić mojego tygodnia ciazy, po usg z tygodnia na tydzień mówią ze to 6 tc. Ostatnia lekarka kazała oczekiwać mi na poronienie. Czy ktoś miał podobna sytuacje i wszystko wyszło na prosta? Proszę o porady i opinie.
czw 12. 12. 2019, 19:01
Awatar użytkownika
Problemy w 1 trymestrze
Witam miałam podobna sytuację.. 2 kreski na teście pęcherzyk malutki Hcg niestety nie rosło i po kilku dniach poroniłam.. Na szczęście po 3 miesiącach udało się zajść w ciążę. Hcg w 6 tygodniu ok 6500.. Ciąża zagrożona do 3 miesiąca - oklejanie kosmowki ale po lekach i odpoczynku wszystko było ok   Malutka urodziła się w grudniu   Trzymam kciuki