pierwsza miesiączka po ciąży

Porad na forum udziela położna
lucylusia
czw 4.01.2018, 17:28
Awatar użytkownika
pierwsza miesiączka po ciąży
Bardzo prosze o radę (oczywscie wybieram się do lekarza ale muszę sie uspokoić). Jestem prawie 10miesięcy po ciąży.kilka dni temu zaczęłam dostawać okres.myślałam ze bedzie normalny jednak było to niewielkie jednodniowe krwawienie i nic wiecej.martwię sie o co chodzi.do tego w okolice pępka mam troche twardą.dodam ze miałam cesarke i dopiero teraz jakby odzyskuje czucie w miejscu ciecia.bardzo proszę o radę.
Położna Aldona Korab
pt 5.01.2018, 14:52
Awatar użytkownika
Re: pierwsza miesiączka po ciąży
Dzień dobry,
Pierwsza miesiączka po porodzie nie musi mieć jeszcze charakteru typowego krwawienia. Jeśli karmi Pani piersią to stężenie poziomu hormonu prolaktyny jest podwyższone. Prolaktyna hamuje owulację i też co za tym idzie krwawienie miesiączkowe. Przy zmniejszaniu ilości karmień powoli powracają cykle miesiączkowe. Te pierwsze miesiączki mogą być krótsze i skąpsze. Z czasem jednak się unormują. Gdy w przypadku zakończenia karmienia piersią krwawienia nadal będą skąpe to wskazana kontrola u lekarza ginekologa.
Jeśli chodzi o stwardnienie w okolicy pępka to może świadczyć o zrostach pooperacyjnych lub przepuklinie. Lekarz na wizycie rozwieje Pani wątpliwości. Pozdrawiam
lucylusia
pn 8.01.2018, 15:38
Awatar użytkownika
Re: pierwsza miesiączka po ciąży
Bardzo serdecznie dziękuję.a czy taka ewentulna przepuklina lub zrosty sa wskazaniem do operacji? Czy sa one niebezpieczne?
Położna Aldona Korab
wt 9.01.2018, 23:07
Awatar użytkownika
Re: pierwsza miesiączka po ciąży
Witam,
Metody i proces leczenia zależy w szczególnej mierze od diagnozy i stopnia zaawansowania każdej zmiany i dolegliwości jakie dotyczą naszego organizmu. Na tym etapie trudno jednoznacznie stwierdzić czy w Pani przypadku będą to zrosty pooperacyjne, przepuklina czy może jeszcze inna przyczyna powstania stwardnienia w okolicy pępka. Jednak 10 miesięcy po zabiegu operacyjnym jakim było cięcie cesarskie to jeszcze zbyt krótki okres aby organizm i ciało powróciło do formy sprzed ciąży. Aby móc cokolwiek powiedzieć i rozwiać wszystkie Pani wątpliwości proponuję udać się do lekarza, który zdiagnozuje i jeśli zajdzie potrzeba zaleci dalsze postępowanie. Pozdrawiam
Posty: 4 • Strona 1 z 1