Opryszczka na ustach

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

PippiPaula
sob 18. 01. 2020, 21:43
Awatar użytkownika
Opryszczka na ustach
Czy opryszczka na ustach może być niebezpieczna dla maleństwa. ? Słyszałam że niby zagraża ale nie wiem jak to jest na prawdę. A jestem w 11tc i właśnie dziś zrobiła mi się opryszczka na ustach . Co mam stosować żeby znikła. ?
Położna Aldona Korab
czw 23. 01. 2020, 21:28
Awatar użytkownika
Opryszczka na ustach
Witam,

Opryszczka na ustach u kobiety w ciąży nie szkodzi maleństwu będącemu w brzuszku. Można stosować maści czy plasterki, które przed ciążą stosowała Pani lub udać się do lekarza, który zaleci odpowiednie preparaty. Natomiast opryszczka genitalna jest niebezpieczna dla mającego się urodzić maleństwa. Pozdrawiam
PippiPaula
pn 27. 01. 2020, 10:40
Awatar użytkownika
Opryszczka na ustach
 dziękuję . Uspokoiła mnie pani. Pozdrawiam
berenika
wt 06. 02. 2024, 09:05
Awatar użytkownika
Opryszczka na ustach
Mam opryszczkę średnio raz w miesiącu i dwójkę dzieci, które do tej pory się nie zaraziły, na szczęście wcale nie jest o to tak łatwo. Podstawa to higiena, często myj ręce, zaklej plasterkiem i nie całuj dziecka. I to tyle co możesz zrobić ;)

Zerknij sobie jeszcze na ten portal, opisane jest tutaj w jaki sposób powinno się leczyć to schorzenie.