Okres po porodzie

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Kllaudiia
wt 13. 02. 2018, 10:25
Awatar użytkownika
Okres po porodzie
Dostałam okres 2 tygodnie po zakończeniu połogu. Czy to znaczy że płodność wróciła?
Położna Aldona Korab
czw 15. 02. 2018, 17:59
Awatar użytkownika
Okres po porodzie
Witam,

Jeśli po połogu wróciła miesiączka, nie karmi Pani całkowicie tylko i wyłącznie piersią, pojawiła się owulacja to oznacza, że powróciła płodność.

Po porodzie powrót owulacji zależy przede wszystkim od laktacji, od tego czy dziecko jest karmione całkowicie piersią, czy mlekiem modyfikowanym. Wraz z pierwszą miesiączką najczęściej pojawia się owulacja. Należy obserwować swój organizm, gdyż u każdej kobiety powrót płodności po porodzie jest indywidualną sprawą. Pomoże w tym mierzenie temperatury ciała i obserwowanie śluzu. Pozdrawiam
Sonata_mama
śr 10. 10. 2018, 21:14
Awatar użytkownika
Okres po porodzie
Ciesz się Kochana że dostałaś okresu bo ja jestem zaraz 4 miesiące po porodzie i nadal nie mam. Lekarz twierdzi że wszystko się ułoży ale towarzyszy mi ból dołu i to mnie niepokoi. Pozdrawiam
Położna Aldona Korab
śr 17. 10. 2018, 00:06
Awatar użytkownika
Okres po porodzie
Witam, Pojawienie się krwawień miesiączkowych po porodzie zależy przede wszystkim od poziomu hormonu prolaktyny, która to powoduje hamowanie dojrzewania komórki jajowej oraz owulacji. Karmiąc wyłącznie piersią pierwsze krwawienie może nawet pojawić się dopiero po zakończeniu karmienia. Jest to jednak sprawa indywidualna każdej kobiety karmiącej, zależna od wielu różnych czynników. Natomiast jeśli dolegliwości bólowe dokuczają w znacznym stopniu i niepokoją to proponuję wykonać kontrolne badanie USG. Pozdrawiam.