Masaz szyjki

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Mama1402
śr 15. 01. 2020, 11:13
Awatar użytkownika
Masaz szyjki
Jestem po badaniu ginekologicznym. Pan doktor zrobił mi masaż aby pobudzic skurcze który trwał dosłownie kilka sekund. Po wizycie moja wydzielina była trochę czerwona (dodam że nie była to żywa krew) trochę brązowa. Pan doktor powiedział że tak może się zdarzyć i żebym się nie przejmowała. Z tym że mija drugi dzień od wizyty A moja wydzielina ma nadal kolor jasno brazowy. Czy mam powody do niepokoju?
Położna Aldona Korab
śr 15. 01. 2020, 22:33
Awatar użytkownika
Masaz szyjki
Witam,

Szyjka macicy jest bardzo ukrwiona i po badaniu ginekologicznym z masażem szyjki może pojawić się brązowa wydzielina. Nie powinno to stanowić powodu do niepokoju. Może się też zdarzyć, że odejdzie czop śluzowy, który może odejść nawet do kilkunastu dni przed porodem. Proszę obserwować swój organizm, gdy brzuszek zacznie robić się twardy, pojawią się regularne skurcze lub pojawią się objawy niepokojące Panią to proszę zgłosić się do lekarza. Pozdrawiam