Mało wód plodowych

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

malami_p
sob 11. 01. 2020, 11:01
Awatar użytkownika
Mało wód plodowych
Jestem w 32 tc. Na ostatniej wizycie u lekarza powiedział mi, że mam mało wód plodowych. Poziom AFi 95 mm. Czy to jest juz traktowane jako malowodzie? Czy będzie konieczny pobyt w szpitalu? Bardzo się martwię. Proszę o radę
Położna Aldona Korab
pn 13. 01. 2020, 21:05
Awatar użytkownika
Mało wód plodowych
Witam,

O małowodziu mówimy, gdy ilość płynu owodniowego jest zbyt mała, gdy w 32-36 tygodniu ciąży indeks płynu owodniowego AFI wynosi poniżej 5-6 cm. Prawidłowy wynik AFI mieści się w przedziale 5-25 cm. U Pani ilość płynu owodniowego mieści się w normie, ale jednak jest w dolnej granicy. Lekarz zaleci dalsze postępowanie, jeśli nawet zajdzie konieczność hospitalizacji to proszę być dobrej myśli, stosować się do zaleceń lekarskich a wszystko będzie dobrze. Pozdrawiam