Klucie od skóra czy to objaw zrostow

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

lucylusia
ndz 17. 11. 2019, 18:19
Awatar użytkownika
Klucie od skóra czy to objaw zrostow
Witam. Mam taki problem. Od paru dni czuje pod skórą klucia. Zlokalizowane pod pępkiem.jestem po cesarce 2 lata i 8mcy,do tej pory czuje to miejsce odretwiałe, jak dotykam to czuje wewnątrz ze to miejsce po cięciu jest dosc twarde. Pare dni temu porobiłam trochę brzuszków, czy to kłucie może byc od tego.? Czasem jak Siedzę i uciska mnie gumka od spodni to tez pobolewa. Moga to byc zrosty?jesli tak czy to wyjdzie na usg? Dodam ze poród byl bardzo ciężki wielogodzinny i cesarka byla nagła ze wzdlegu na niewspółmiernosc porodową bardzo długo dochodziam do siebie. MamTez wrażenie ze ten brzuch a raczej mięśnie wewnątrz sa jakes takie dziwne, jakby nie trzymały żołądka jak.cos zjem wiecej to strasznie tez żołądek jest wystajacy. Przed ciążą tak nie mialam . Bylam miesiac temu u ginekologa mam policystyczne jajniki poza tym innych zmian nie ma,cytologia dobra. Nie wiem czy isc z tym do fizjoterapeuty czy chirurga czy kogo.?
Położna Aldona Korab
pn 18. 11. 2019, 21:47
Awatar użytkownika
Klucie od skóra czy to objaw zrostow
Dzień dobry,

Opisane przez Panią dolegliwości bólowe mogą być spowodowane zrostami po przebytym cięciu cesarskim co może objawiać się silną bolesnością, wzdęciami, może być zmniejszone czucie w okolicy blizny. Możliwe, że zrosty mogą być połączone z powięzią mięśni brzucha co przy ich napinaniu zwiększa odczuwanie bólu. Proponuję zgłosić się do lekarza ginekologa lub chirurga, który skieruje panią na dalszą diagnostykę i leczenie. Pozdrawiam
lucylusia
wt 19. 11. 2019, 10:07
Awatar użytkownika
Klucie od skóra czy to objaw zrostow
Bardzo dziękuję