Intensywne ruchy dziecka

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Mama1402
sob 04. 01. 2020, 17:56
Awatar użytkownika
Intensywne ruchy dziecka
Jestem w 37 tc i mam wrazenie ze dziecko coraz bardziej się wierci kreci i wygina czy to normalne? Czy mam obawy do niepokoju? Dodam że nieraz cały dzień potrafi się wiercic z przerwami.
Klvudivv
wt 07. 01. 2020, 17:54
Awatar użytkownika
Intensywne ruchy dziecka
Niepokój powinno wzbudzic raczej brak ruchow plodu :D maluszek ma teraz juz bardzo malutko miejsca, u nas bylo to normalne, dzis mam bardzo energiczna córeczkę :)
Mama1402
wt 07. 01. 2020, 18:09
Awatar użytkownika
Intensywne ruchy dziecka
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Powiem że troszkę się uspokoilam. Choć mówią że pod koniec ciazy dziecko sie wycisza A moje wręcz odwrotnie. I chyba chciałby już wyjść bo tak gdzieś kręci się na dole że podczas ruchow aż kluje mnie tam na dole.
Położna Aldona Korab
śr 08. 01. 2020, 22:55
Awatar użytkownika
Intensywne ruchy dziecka
Intensywne ruchy dziecka

Jestem w 37 tc i mam wrazenie ze dziecko coraz bardziej się wierci kreci i wygina czy to normalne? Czy mam obawy do niepokoju? Dodam że nieraz cały dzień potrafi się wiercic z przerwami.





Witam,

Jeśli odczuwa Pani zbyt intensywne ruchy dziecka niż do tej pory, proponuję kontrolę u lekarza ginekologa oraz kontrolny zapis KTG. Pozdrawiam