Hemoroidy w III trymestrze

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

martineczka
pt 15. 11. 2019, 12:01
Awatar użytkownika
Hemoroidy w III trymestrze
Witam. Obecnie jestem w 35tc. To druga ciąża. Z dnia na dzień niespodziewanie dostałam hemoroidow zewnętrznych, gdzie wcześniej żadnych objawów czy zatwardzen. Codziennie normalne wypróżnianie. Ból jest jednak nie do wytrzymania w czasie chodzenia, czy nawet przewracania sie na boki w łóżku. Czy jest jakaś możliwość aby nie zaszkodzić dziecku i z nimi walczyć tak żeby się wchłonęły czy trzeba czekać aż do rozwiązania?
Położna Aldona Korab
pn 18. 11. 2019, 19:35
Awatar użytkownika
Hemoroidy w III trymestrze
Dzień dobry,

Hemoroidy są częstą przypadłością kobiet w ciąży. By złagodzić uciążliwe dolegliwości polecam maści, zawierające w składzie rutynę, która to działa przeciwzakrzepowo i przeciwzapalnie. Maści mogą być bezpiecznie stosowane u kobiet w ciąży, działają miejscowo obkurczając naczynia, zmniejszają pieczenie oraz krwawienie. Pomocne są również nasiadówki najlepiej z ziół o działaniu przeciwzapalnym i ściągającym np. z kory dębu. Nasiadówka z rumianku działa łagodząco, natomiast z liści kasztanowca uszczelnia naczynka. Ulgę przynoszą zimne okłady okolic odbytu, można przykładać lód lub specjalne nakładki żelowe o działaniu chłodzącym. Gdy hemoroidy wystają poza zwieracz odbytu to ulgę przynosi wprowadzenie zmiany palcem do kanału odbytu. Metody te na pewno spowodują, że dolegliwości będą znacznie mniej odczuwalne, a hemoroidy nie będą się powiększać. Są również dostępne w aptekach bez recepty czopki na hemoroidy, które nie zawierają szkodliwych substancji i są bezpieczne dla maluszka. Przy hemoroidach istotne jest by używany płyn do higieny intymnej był o działaniu bakteriobójczym.

Przy bardzo krwawiących hemoroidach wymagana jest koniczna wizyta u ginekologa. Decyzję co do leczenia powinien zawsze podjąć lekarz ginekolog, który zaleci odpowiednie leki, by kuracja była skuteczna. Pozdrawiam
EwkaKa
pn 26. 07. 2021, 09:23
Awatar użytkownika
Hemoroidy w III trymestrze
Nasiadówki jakiś czas już robię, ale nie pomaga to tak jakbym chciała. Słyszałam jednak, że można też jakieś zioła pić, co Pani myśli o tym? Mam na przykład takie coś: liść szałwii, ziele rdestu, skrzypu, korzeń prawoślazu. Byłoby to skuteczne i przede wszystkim bezpieczne?
marcisia
wt 28. 09. 2021, 08:50
Awatar użytkownika
Hemoroidy w III trymestrze
Nasiadówki jakiś czas już robię, ale nie pomaga to tak jakbym chciała. Słyszałam jednak, że można też jakieś zioła pić, co Pani myśli o tym? Mam na przykład takie coś: liść szałwii, ziele rdestu, skrzypu, korzeń prawoślazu. Byłoby to skuteczne i przede wszystkim bezpieczne?


Zioła na pewno nie zaszkodzą i będą bezpieczne, bo sama używałam. Mi akurat nasiadówki już trochę pomagały, ale ulga taka już większa pojawiła się jak wdrożyłam jeszcze napary, bo chyba w takiej formie chcesz to pić sobie nie?
Natalii
wt 08. 02. 2022, 10:57
Awatar użytkownika
Hemoroidy w III trymestrze
Na początek dostaniesz leki, być może bez recepty i maść. I dopiero po jakiś tam czasie na wizycie kolejnej powie czy się zimniejsza.
A co do tego, że uprawiasz sporty- bardzo ważne, dużo błonnika w diecie też, ale najbardziej to jak się wypróżniasz jest ważne.
Dobrze jest również pić regularnie te zioła;

Wspomagają pracę naczyń krwionośnych no i są bezpieczne w Twoim stanie.
czw 26. 05. 2022, 12:53
Awatar użytkownika
Hemoroidy w III trymestrze
A czy zamiast nasiadówek można byłoby stosować zioła po prostu do picia?
czw 26. 05. 2022, 12:54
Awatar użytkownika
Hemoroidy w III trymestrze
A czy zamiast nasiadówek można byłoby stosować zioła po prostu do picia?
Enzetka
czw 23. 06. 2022, 12:31
Awatar użytkownika
Hemoroidy w III trymestrze
A czy zamiast nasiadówek można byłoby stosować zioła po prostu do picia?


Ja najbardziej rekomenduje korzystanie i z tego i z tego. U mnie nawet profilaktycznie maści dochodziły do tego wszystkiego.
Justya_18
wt 13. 09. 2022, 11:02
Awatar użytkownika
Hemoroidy w III trymestrze
Witam, jestem w 35 tygodniu ciąży. Pojawiły się niestety hemoroidy zewnętrzne, czy mogę stosować czopki i jakie byłyby najlepsze by nie zaszkodzić ? Czy np Proktis M by się sprawdziły w tym czasie ?