Czy może to być ciąża?

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Karmelka13
czw 02. 11. 2017, 10:01
Awatar użytkownika
Czy może to być ciąża?
W skrócie: 10 miesięcy temu rodziłam, po skończonym połogu zaczęłam przyjmować Limetic, w tym czasie żadna miesiączka się nie pojawiła, dalej karmię piersią.



4 października odstawiłam tabletki, od 23 października zaczęłam odczuwać ból podbrzusza jak na miesiączkę, ale momentami był mocniejszy (od porodu takie coś się nie zdarzyło), miesiączka się nie pojawiła. Test zrobiony 29tego - negatywny.



Obecnie ból podbrzusza ustał, od 4 dni ciągle mi zimno, chodzę grubo naubierana mimo iż temp w domu 24 stopnie to mam gęsią skórkę, ciągle jestem zmęczona (te objawy trochę przypominają pierwszą ciąże).



Na betę niestety nie mam możliwości iść w najbliższym czasie.. do najbliższego punktu pobrań 15km, mąż pracuje na rano, brak samochodu, dziecko w domu..



Czy takie objawy mogą być wynikiem odstawienia tabletek czy raczej ciąży? Czy test robiony 25 dni po odstawieniu tabletek to za wcześnie?



Dodam że 2 miesięcy byłam na usg - wszystko dobrze, miesiąc temu zrobiona cytologia i grupa I, a przez dobry tydzień taki nietypowy i momentami silny ból podbrzusza.
Położna Aldona Korab
czw 02. 11. 2017, 20:05
Awatar użytkownika
Czy może to być ciąża?
Dzień dobry,



Objawy jakie Pani opisuje mogą mieć różne podłoże. Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych mogą pojawiać się bóle podbrzusza, bóle jajników, może to być efekt uboczny stosowania leku, ale również może to być też ciąża czy nawet torbiel jajnika. Aby zdiagnozować przyczynę proszę udać się do ginekologa, badanie USG było robione 2 miesiące temu, jednakże przez ten czas wiele mogło się zmienić. Bez przeprowadzenia badania ginekologicznego trudno cokolwiek stwierdzić. Pozdrawiam