Ciaza

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Sandra139
śr 16. 01. 2019, 15:03
Awatar użytkownika
Ciaza
Witam. Mam nietypowe pytanie ponieważ zadnen Ginekolog nie potrafił wyjaśnić mi jednego.

Skoro Miesiączka moja ostatnia była 10lutego

A współżylam przed Miesiączka i mąż doszedł tydzień przed Miesiączka. To czy jest możliwość że zaszłam w ciążę przed Miesiączka?czy raczej po miesiączce zaszłam.? Termin porodu był wyznaczony na 17listopada.

Miesiączka 10 lutego a staraliśmy się z mężem o maleństwo dość długo. Robione testy w lutym były negatywne dopiero wizyta u lekarza 15 marca okazało się że jestem w 4tygodniu 3dni

Wyjaśni ktoś dlaczego tak?
Położna Aldona Korab
czw 24. 01. 2019, 22:40
Awatar użytkownika
Ciaza
Witam,

Jak już wcześniej pisałam, zapłodnienie nie koniecznie następuje w połowie owulacji, równie dobrze mogło dojść do zapłodnienia parę dni po owulacji, nawet do tygodnia. W przypadku nieregularnych cykli jest to trudno określić. Jeśli ostatnia miesiączka była 10 lutego, to testy ciążowe wykonywane w lutym były jak najbardziej ujemne, ponieważ owulacja wypada na końcowe dni lutego, a zapłodnienie mogło nastąpić nawet do paru dni po owulacji, dlatego dopiero w ok. połowie marca można było potwierdzić ciążę. Wyliczany termin porodu zawsze jest orientacyjnym terminem. Pozdrawiam
Sandra139
czw 24. 01. 2019, 22:41
Awatar użytkownika
Ciaza
A czy pani jest w stanie powiedzieć mi kiedy mniej więcej zaszłam w ciążę?
Sandra139
pt 25. 01. 2019, 06:05
Awatar użytkownika
Ciaza
Hmm..

To może inaczej.

Czy szansa na zajście w ciążę przed moją Miesiączka 10lutego wchodzi w grę?

Czy to raczej jest nie możliwe?
Położna Aldona Korab
śr 30. 01. 2019, 00:21
Awatar użytkownika
Ciaza
Witam,

Pani Sandro, odpowiadam na oba Pani pytania - trudno jest określić dokładny czas zapłodnienia, gdyż nie jest to jednoznaczne z tym kiedy odbył się stosunek. Do zapłodnienia może dojść nawet kilka dni po odbytym stosunku, ponieważ różny jest czas wędrówki plemników od procesu inseminacji. Żywotność plemników jest dłuższa, mogą przeżyć w drogach rodnych nawet do 7 dni. Więc jeśli do stosunku dojdzie nawet tydzień przed wypadającą owulacją to jest duża szansa zapłodnienia. Pozdrawiam
czw 22. 08. 2019, 21:33
Awatar użytkownika
Ciaza
Dzień dobry opiszę wam moja sytuację kochałam się z mężem w dniu owulacji i przed owulacja od tamtej pory mierze sobie temperature i cały czas utrzymuje się 37 w dniu spodziewnej miesiączki dużo śluzu i mokrosci pochwy przed miesiączka też tak było wczoraj po południu w dniu spodziewnej miesiączki robiłam test który wyszedł negatywny. Od jakiegoś półtora tygodnia jestem bardzo senna dużo jem częściej odwiedzam toaletę miewam zmienne humory zauważyłam że powiekszyly mi się piersi są bardziej okrągłe i na nich widać żyłki i strasznie bola proszę o radę
Położna Aldona Korab
pn 09. 09. 2019, 21:43
Awatar użytkownika
Ciaza
Witam,

Wszystkie opisane objawy przez Panią odpowiadają jak najbardziej symptomom wczesnej ciąży. Jednak, aby potwierdzić lub wykluczyć ewentualną ciążę proponuję wykonanie badania poziomu hormonu beta-HCG oraz badanie USG przez pochwowe. Pozdrawiam