Ciąża

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Kasia1229
czw 23. 08. 2018, 11:16
Awatar użytkownika
Ciąża
Witam. Jestem w 20tygodniu ciąży . Robiłam glukozę na czczo raz wyszlo 102 ale ginekolog kazał powtórzyć badanie z tego względu że wieczorem jadłam coś słodkiego. Za drugim razem wyszło 96.4 wczoraj poszłam jeszcze raz sprawdzić stan glukozy we krwi wyszli 95.6 .. czy jest wszystko dobrze albo zaczyna się u mnie cukrzyca ciążowa? Pozdrawiam
Położna Aldona Korab
pt 24. 08. 2018, 19:33
Awatar użytkownika
Ciąża
Witam,

Prawidłowy poziom glukozy na czczo u kobiety ciężarnej powinien wynosić ok. 60-95 mg/dl. Pani badania mieszczą się w dolnej granicy normy. Dla całkowitej pewności i wykluczenia cukrzycy ciężarnych proponuję wykonać test obciążenia 75g glukozy (OGTT) – polega on na oznaczeniu poziomu glukozy na czczo i po 2 godz. po wypiciu 75 g glukozy. Prawidłowy wynik testu powinien wynosić poniżej 140mg/dl. Dnia poprzedzającego badanie oznaczenia poziomu glukozy po godz. 18 proszę nie spożywać słodyczy; owoców, które zawierają duże ilości cukru oraz nie pić słodkich soków aby nie sfałszować wyniku badania. Pozdrawiam