Brak Ubezpieczenia

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

EdytaP39
ndz 12. 01. 2020, 18:53
Awatar użytkownika
Brak Ubezpieczenia
Witam mam pytanie właśnie dowiedziałam się że jestem w 9 tygodniu ciąży.Muszę się zapisać do ginekologa tylko nie mam ubezpieczenia czy za każdą wizytę będę musiała zapłacić.Jak to wygląda.Proszę o poradę.
Położna Aldona Korab
pn 13. 01. 2020, 23:11
Awatar użytkownika
Brak Ubezpieczenia
Witam,

Pani Edyto, kobiety ciężarne w naszym kraju objęte są darmową opieką medyczną. O prawie do opieki zdrowotnej nieubezpieczonych kobiet w ciąży mówi zapis w Konstytucji, który mówi o objęciu opieką medyczną przez cały okres trwania ciąży, poród oraz okres połogu. Opieka medyczna finansowana jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia ze środków budżetu państwa. Bezpłatna opieka przysługuje nieubezpieczonej kobiecie od czasu zajścia w ciążę do zakończenia połogu, czyli przez 6 tygodni od dnia porodu. Zapewnia wizyty kontrolne u ginekologa, niezbędne badania USG, badania laboratoryjne , badania i zabiegi zlecone dla dobra ciąży oraz darmowy poród. Każda ciężarna ma również zagwarantowane bezpłatne korzystanie z usług stomatologicznych. Pozdrawiam