Astma a poród naturalny

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

gwiazda15
sob 28. 09. 2019, 11:20
Awatar użytkownika
Astma a poród naturalny
Dzień dobry, mam pytanie odnośnie astmy i porodu naturalnego. Na astmę oskrzelową choruję ponad 15 lat. Jestem tez w ciąży, aktualnie 6 miesiąc. Czy astma oskrzelowa może być przeciwskazaniiem do porodu naturalnego? Chcialabym urodzic naturalnie i uniknąć cesarki. Oczywiscie w chwili zagrożenia życia mojego dziecka nie mam nic przeciwko, jednak chcialabym spróbować urodzic naturalnie. Jak to wyglada ? Czy jest szansa ze moj syn jednak astmy i alergii po mnie nie odziedziczy?

Pozdrawiam
Położna Aldona Korab
pn 30. 09. 2019, 21:41
Awatar użytkownika
Astma a poród naturalny
Witam,

Kobieta w ciąży chorująca na astmę może urodzić zdrowe dziecko. Nie ma żadnych przeciwwskazań , aby przyszła mama chorująca na astmę mogła urodzić siłami natury. Bardzo ważne jest monitorowanie choroby przez cały czas trwania ciąży oraz stosowanie się do zaleceń lekarza. Astma ani przyjmowane leki na nią nie są też przeciwwskazaniem do karmienia piersią. Pozdrawiam
gwiazda15
ndz 06. 10. 2019, 15:23
Awatar użytkownika
Astma a poród naturalny

Witam,

Kobieta w ciąży chorująca na astmę może urodzić zdrowe dziecko. Nie ma żadnych przeciwwskazań , aby przyszła mama chorująca na astmę mogła urodzić siłami natury. Bardzo ważne jest monitorowanie choroby przez cały czas trwania ciąży oraz stosowanie się do zaleceń lekarza. Astma ani przyjmowane leki na nią nie są też przeciwwskazaniem do karmienia piersią. Pozdrawiam

Super dziekuje :) a jak to sie ma do porodu naturalnego w wodzie ?
Położna Aldona Korab
pn 07. 10. 2019, 20:02
Awatar użytkownika
Astma a poród naturalny
Witam,

W przypadku porodu w wodzie bezwzględnym przeciwwskazaniem jest nieprawidłowe położenie dziecka, poród wcześniaka, zaburzenia zapisu KTG, podejrzenie infekcji wewnątrzmacicznej, infekcja intymna, infekcja w przebiegu z gorączką. Natomiast nadczynność tarczycy, nadciśnienie, choroby serca, które są również przeciwwskazaniem ale pozwalają na spędzenie w wodzie choć części pierwszego okresu porodu. Poród w wodzie zmniejsza odczuwanie bólu, redukuje również stres rodzącej. Jeśli aktualny stan Pani zdrowia ani stan położniczy nie ma przeciwwskazań do naturalnego porodu to immersja wodna lub częściowe spędzenie np. pierwszego okresu porodu może się odbyć. Proszę zasięgnąć porady lekarza prowadzącego ciążę, który ostatecznie podejmuje decyzje co do metody zakończenia ciąży. Pozdrawiam