Angina i 11tc . Pomocy

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

PippiPaula
śr 15. 01. 2020, 20:20
Awatar użytkownika
Angina i 11tc . Pomocy
Witam . Jestem w 11tc.

Mam w domu 3letniego syna który zaraził się angina od babci . Narazie jest tylko ból gardła i katar . Ale babcia zaczęła już gorączkować . Co mogę brać dla siebie żeby się to u mnie nie rozwinęło. Dodam że syn bierze już lekarstwa z babcią mieszkamy osobno . A mnie właśnie dziś zaczęło boleć też gardło. Jakieś tabletki syropy dla mnie ? Czy w aptece mi doradza. Dodam że w tym tygodniu żaden lekarz mnie już nie przyjmie . Proszę o poradę jakieś bezpieczne lekarstwa które nie zaszkodzą maleństwu w tak wcześniej ciąży .
Kajeekk
czw 16. 01. 2020, 04:30
Awatar użytkownika
Angina i 11tc . Pomocy
Można stosować paracetamol, oraz mi lekarka powiedziała że na gardło tantum verde. Ale to by trzeba było się upewnić u lekarza  
Położna Aldona Korab
pn 20. 01. 2020, 21:44
Awatar użytkownika
Angina i 11tc . Pomocy
Angina i 11tc . Pomocy

Witam . Jestem w 11tc.

Mam w domu 3letniego syna który zaraził się angina od babci . Narazie jest tylko ból gardła i katar . Ale babcia zaczęła już gorączkować . Co mogę brać dla siebie żeby się to u mnie nie rozwinęło. Dodam że syn bierze już lekarstwa z babcią mieszkamy osobno . A mnie właśnie dziś zaczęło boleć też gardło. Jakieś tabletki syropy dla mnie ? Czy w aptece mi doradza. Dodam że w tym tygodniu żaden lekarz mnie już nie przyjmie . Proszę o poradę jakieś bezpieczne lekarstwa które nie zaszkodzą maleństwu w tak wcześniej ciąży .



Witam,

Ważne jest leczenie objawowe, gdy pojawi się gorączka zazwyczaj stosujemy paracetamol, na ból gardła pomaga płukanie ziołowymi naparami np. napar z szałwii. Do picia mleko z miodem, syrop z cebuli, leżenie i wypoczynek. Jeśli objawy nasilają się proszę zgłosić się do lekarza. Pozdrawiam