15tc

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Marta3456
czw 16. 01. 2020, 07:34
Awatar użytkownika
15tc
Witam... Obecnie jestem w 15tc, i zaczęły mi dokucza bóle podbrzusza, kucia raz z jednej strony raz z drugiej strony tak nad pachwinami, dochodzą też bóle krzyża, zaczynam się trochę niepokoić bo nie wiem czy jest to normalny objaw
Położna Aldona Korab
pn 20. 01. 2020, 22:36
Awatar użytkownika
15tc
Witam,

Opisane przez Panią dolegliwości są typowe dla rosnącej i powiększającej się macicy. Miednica przygotowuje się do porodu, powiększająca się macica powoduje rozciąganie więzadeł stąd odczuwalne bóle w dole brzucha oraz w okolicy pachwin. Są to bóle przemijające po odpoczynku. Natomiast jeśli bóle w dole brzucha nasilają się, bóle krzyża utrzymują się, to należy zgłosić się do lekarza ginekologa. Pozdrawiam