13tc nocny ból jajników

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

PippiPaula
pn 27. 01. 2020, 10:50
Awatar użytkownika
13tc nocny ból jajników
Nie wiem jak opisać.ale zacznę od tego gdy kładłam się spać miałam takie dziwne wrażenie że boli mnie jajnik z lewej strony. Ale to nie był ból mocny tylko taki ucisk który zaraz puścił. I tak kilka razy . Jakby skurcze ?? Jestem w 13tc . Z dzidziusiem wszystko było dobrze. Dziś w nocy jednak się przejalam bo nie wiem co się działo. Jak leżałam na lewym boku to powtarzał się taki ból później położyłam się na plecach to ból był już po obu stronach jakby jajniki. Robiło mi się aż ciepło . Po godzinie udało mi się usnąć. I nic już mi nie dolega. Tylko rano mdłości . Mam nadzieję że wszystko jest dobrze. Bo nie był to mocny ból tylko taki dyskomfort jajników . Dziwne uczucie. Nawet nie do okreslenia . Po prostu ból przez skurcze.



Dzwoniłam dziś do ginekologa ale u nas jest dwóch i dopiero za 12dni mnie przyjmą . . A myśli mam czarne że mogłam poronić lub coś z dzidziusiem się stało .  .

Proszę o poradę jakąś czy mogło coś się stać . ?



Pozdrawiam .
Położna Aldona Korab
pn 27. 01. 2020, 22:37
Awatar użytkownika
13tc nocny ból jajników
Witam,

Ból podbrzusza w ciąży, w okolicy jajników może być spowodowany rozrastającą się macicą, co z kolei powoduje rozciąganie więzadeł macicznych. Powiększająca się macica powoduje ucisk na inne narządy , co może wywoływać ból przypominający ból jajnika. Bóle te mogą wynikać z fizjologicznych zmian zachodzących w czasie ciąży w organizmie kobiety, ale też mogą być sygnałem, że coś się dzieje. Dlatego żadnych dolegliwości w ciąży nie powinno się ignorować, szczególnie bólu w dole brzucha czy w okolicy jajnika. Proponowałabym wykonać kontrolne badanie USG by mieć pewność, że wszystko jest dobrze. Pozdrawiam