Spaghetti, Rigatoni, Penne, Fussili – maluchy kochają makaron!

Skąd pochodzi makaron?

Większość ludzi jest przekonana, że ojczyzną makaronu są Włochy. Jednak prawdopodobnie to Chińczycy odkryli makaron – już 4000 lat temu!

Nie wiadomo dokładnie, w jaki sposób makaron trafił z Chin do Europy. Niektórzy twierdzą, że to Marco Polo sprowadził go do Włoch z jednej ze swoich chińskich podróży. Inni są przekonani, że makaron został przywieziony przez Greków. Niezależnie od tego, komu zawdzięczamy obecność makaronu w Europie, przedsięwzięcie to niewątpliwie okazało się ogromnym sukcesem. Makaron stał się ulubionym daniem zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Mali miłośnicy makaronu

Małe dzieci uwielbiają makaron, ponieważ dobrze smakuje oraz jest dostępny w wielu wariantach smakowych. Kształty makaronu również są urozmaicone - począwszy od muszelek, poprzez literki, a skończywszy na makaronie spaghetti. Różnorodne formy oraz kolory makaronu sprawiają, że dzieci są nim zachwycone.

Twój maluch również jest makaronowym smakoszem?

Jeżeli chcesz szybko przygotować posiłek dla dziecka, polecamy dania HiPP z makaronem. Wystarczy, że podgrzejesz je i posiłek jest gotowy. Nasze Kluseczki z dzikim łososiem w sosie ziołowo-śmietanowym czy Makaron z łososiem, marchewką i brokułami umilą maluchowi spożywanie posiłku i sprawią, że jedzenie stanie się ogromną przyjemnością.

Nawykiżywieniowe dziecka kształtująsię od najmłodszych lat. W trosce o dobro Twojego malucha przygotowaliśmy praktyczne wskazówki dotyczące jedzenia:

  • Zarezerwuj wystarczającą ilość wolnego czasu na wspólny posiłek. Usiądź wspólnie z dzieckiem przy stole i wyłącz telewizor.

  • Zadbaj o odpowiednią atmosferę, która sprawi, że Twoje dziecko będzie mogło zjeść w spokoju.

  • Apetyt Twojego malucha może zmieniać się każdego dnia, dlatego nie zmuszaj go do jedzenia.

Pozostałe wskazówki znajdziesz w zakładce Jedzenie – praktyczne wskazówki