Menu
Dlaczego małe dzieci potrzbują specjalnych posiłów?

Dlaczego małe dzieci potrzebują specjalnego żywienia - 10 argumentów za produktami z zaleceniem wiekowym 1-3

1. Małe dzieci potrzebują pożywienia o wyższej wartości odżywczej niż dorośli…

…przykładowo, potrzebują 4 razy więcej żelaza i 3 razy więcej wapnia niż dorośli (w przeliczeniu na masę ciała). Produkty dla małych dzieci są wytwarzane ze szczególnie wartościowych surowców i częściowo są wzbogacane w składniki odżywcze.

2. Małe dzieci powinny spożywać mniej soli niż dorośli…

…tak aby nie przyzwyczajały się do słonych potraw. Dzięki temu można obniżyć ryzyko nadciśnienia w późniejszym wieku (zalecenie zgodne z rozporządzeniem Unii Europejskiej dotyczącym produktów dla małych dzieci).

3. Małe dzieci nie powinny spożywać nadmiernej ilości cukru…

…aby nie przyzwyczajały się do zbyt słodkich potraw. Dzięki temu można zapobiegać nadwadze i rozwojowi próchnicy w późniejszym wieku. Produkty dla dzieci, takie jak deserki, batoniki owocowe czy przekąski zawierają ograniczoną ilość cukru (zgodnie z odpowiednim rozporządzeniem Unii Europejskiej dotyczącym żywności dla małych dzieci). Do mleka dla dzieci nie dodaje się cukru – zawiera ono tylko laktozę, która stanowi naturalny składnik mleka.

4. Małe dzieci nie potrafią jeszcze dobrze przeżuwać wszystkich potraw…

…a konsystencja produktów dla dzieci jest odpowiednio dostosowana do potrzeb maluchów.

5. Małe dzieci intensywnie się rozwijają…

…i dlatego są bardziej wrażliwe na działanie różnych szkodliwych czynników. Zgodnie z przepisami prawa unijnego, żywność dla dzieci musi spełniać szczególnie surowe normy jakościowe i nie może zawierać nawet śladowych ilości substancji uznanych za szkodliwe.

6. Małe dzieci są podatne na infekcje…

…a także są wrażliwe na mikrobiologiczne zanieczyszczenia, jakie mogą znaleźć się w żywności. Produkty dla małych dzieci są całkowicie pewne pod względem higieny.

7. Niektóre dodatkowe substancje stosowane często w produkcji żywności nie są dozwolone w produktach dla małych dzieci…

…dlatego zgodnie z przepisami prawa, żywność dla małych dzieci nie zawiera tych składników.

8. Warto przyzwyczajać małe dzieci do naturalnej i zdrowej żywności…

…dlatego produkty dla dzieci powinny zawierać wartościowe składniki, takie jak warzywa i owoce. Powinny także być delikatnie przyprawione – bez użycia niepotrzebnych substancji wzmacniających smak i zapach.

9. Dla dzieci ważne jest, aby jedzenie było podane w atrakcyjnej formie…

…a produkty dla dzieci swoim kolorowym opakowaniem i zabawnym kształtem zachęcają do jedzenia.

10. Samodzielne jedzenie, odgryzanie kawałków i ich przeżuwanie to czynności, które maluch musi dopiero opanować…

…dlatego przekąski dla małych dzieci są idealne do chrupania, nie powodują większych zabrudzeń, a ich kształt jest dopasowany do małych rączek. Dzięki temu produkty te pomagają maluchowi w nauce samodzielnego jedzenia.

Warto sięgnąć po produkty HiPP z zaleceniem „1-3 lata“, które są dostosowane do szczególnych potrzeb żywieniowych małych dzieci i dostarczą Twojemu dziecku wielu cennych składników odżywczych.