Dlaczego małe dzieci potrzebują specjalnego żywienia - 10 argumentów za produktami z zaleceniem wiekowym 1-3

…przykładowo, potrzebują 4 razy więcej żelaza i 3 razy więcej wapnia niż dorośli (w przeliczeniu na masę ciała). Produkty dla małych dzieci są wytwarzane ze szczególnie wartościowych surowców i częściowo są wzbogacane w składniki odżywcze.

…tak aby nie przyzwyczajały się do słonych potraw. Dzięki temu można obniżyć ryzyko nadciśnienia w późniejszym wieku (zalecenie zgodne z rozporządzeniem Unii Europejskiej dotyczącym produktów dla małych dzieci).

…aby nie przyzwyczajały się do zbyt słodkich potraw. Dzięki temu można zapobiegać nadwadze i rozwojowi próchnicy w późniejszym wieku. Produkty dla dzieci, takie jak deserki, batoniki owocowe czy przekąski zawierają ograniczoną ilość cukru (zgodnie z odpowiednim rozporządzeniem Unii Europejskiej dotyczącym żywności dla małych dzieci). Do mleka dla dzieci nie dodaje się cukru – zawiera ono tylko laktozę, która stanowi naturalny składnik mleka.

…a konsystencja produktów dla dzieci jest odpowiednio dostosowana do potrzeb maluchów.

…i dlatego są bardziej wrażliwe na działanie różnych szkodliwych czynników. Zgodnie z przepisami prawa unijnego, żywność dla dzieci musi spełniać szczególnie surowe normy jakościowe i nie może zawierać nawet śladowych ilości substancji uznanych za szkodliwe.

…a także są wrażliwe na mikrobiologiczne zanieczyszczenia, jakie mogą znaleźć się w żywności. Produkty dla małych dzieci są całkowicie pewne pod względem higieny.

…dlatego zgodnie z przepisami prawa, żywność dla małych dzieci nie zawiera tych składników.

…dlatego produkty dla dzieci powinny zawierać wartościowe składniki, takie jak warzywa i owoce. Powinny także być delikatnie przyprawione – bez użycia niepotrzebnych substancji wzmacniających smak i zapach.

…a produkty dla dzieci swoim kolorowym opakowaniem i zabawnym kształtem zachęcają do jedzenia.

…dlatego przekąski dla małych dzieci są idealne do chrupania, nie powodują większych zabrudzeń, a ich kształt jest dopasowany do małych rączek. Dzięki temu produkty te pomagają maluchowi w nauce samodzielnego jedzenia.

Warto sięgnąć po produkty HiPP z zaleceniem „1-3 lata“, które są dostosowane do szczególnych potrzeb żywieniowych małych dzieci i dostarczą Twojemu dziecku wielu cennych składników odżywczych.