Pielęgnacja skóry

W okresie ciąży zmienia się skóra każdej kobiety

Podczas gdy w czasie ciąży skóra twarzy wskutek lepszego ukrwienia w okresie ciąży pięknieje, to skóra na piersiach, brzuchu, rękach oraz udach wymaga szczególnej uwagi. Tkanka łączna w kobiecej skórze posiada naturalne zdolności do rozciągania się. Dodatkowo w okresie ciąży organizm wydziela hormony, które wspomagają jej rozluźnienie. Dziecko, które rośnie w brzuchu mamy, z czasem potrzebuje coraz więcej miejsca  - i tylko w taki sposób skóra może dostosować się do nowej sytuacji.

Pomimo tego w czasie ciąży dochodzi często do nadmiernego rozciągnięcia skóry (szczególnie w rejonie brzucha, biustu i bioder), które widoczne jest w postaci niezbyt ładnie wyglądających rozstępów. Wskutek rozciągnięcia i zmian hormonalnych skóra w okolicach brzucha może ulegać przesuszeniu i szczególnie pod koniec ciąży może potęgować się uczucie napięcia i swędzenia. Intensywna pielęgnacja skóry pozwala zachować jej elastyczność.

Pielęgnacja skóry i zapobieganie rozstępom

Ochrona oraz należyta pielęgnacja jest dokładnie tym, czego potrzebuje Twoja skóra w okresie ciąży. Produkty pielęgnacyjne z serii HiPP Mamsanft zostały dostosowane do szczególnych wymagań skóry przyszłych mam i pomogą Ci w zachowaniu dobrej kondycji Twojej skóry. Nie zawierają żadnych niepożądanych substancji i są wyjątkowo łagodne.

Produkty z serii HiPP Mamasanft zawierają olejek migdałowy pochodzący ze ściśle kontrolowanych ekologicznych upraw. Ze względu na swój skład należy do najwartościowszych olejków pielęgnacyjnych. Jest bogaty w przyjazne skórze nienasycone kwasy tłuszczowe o właściwościach ochronnych i pielęgnacyjnych. Ekologiczny olejek migdałowy jest bardzo dobrze tolerowany przez wrażliwą oraz suchą skórę. Dlatego znalazł szerokie zastosowanie także w pielęgnacji niemowląt.