Delikatny masaż w ciąży – zadbaj o skórę na brzuchu, piersiach i biodrach

Regularne masaże oraz intensywna pielęgnacja wspierają kondycję skóry

Masaże oraz intensywna pielęgnacja wywierają szczególnie korzystny wpływ na zachowanie elastyczności oraz dobrego wyglądu skóry w czasie ciąży. Warto już od pierwszych dni ciąży zadbać o właściwą pielęgnację skóry na brzuchu, biodrach oraz piersiach tak, aby zapobiec widocznym skutkom, jakie mogą pozostać na tych partiach ciała po okresie ciąży. Udowodniono, że regularne masaże nie tylko wspierają ukrwienie skóry i zachowanie jej elastyczności, lecz również wspomagają przemianę materii w skórze.

Masaż brzucha – jak masować brzuch w ciąży?

Do masażu w ciąży idealnie sprawdzi się Olejek do masażu HiPP Mamasanft Sensitive. Regularne jego stosowanie zapobiega powstawaniu rozstępów. Ponadto szybko się wchłania i wspiera proces regeneracji skóry. Zawiera on w swoim składzie ekologiczny olejek migdałowy i ekstrakt z rokitnika. Nałóż go obficie na skórę brzucha. Jeśli brzuch nie jest jeszcze zbyt duży, zaleca się wykonywanie masażu skóry przy pomocy kciuka oraz palca wskazującego. Tak wykonany masaż ma działanie rozluźniające:

Przy pomocy kciuka oraz palca wskazującego chwyć delikatnie małą partię skóry, a następnie ostrożnie unieś ją do góry. Możesz również delikatnie rolować skórę między placami. Przytrzymaj ją krótko, następnie wypuść i rozmasuj. Wykonywanie okrężnych ruchów pomoże Ci w dotarciu do wszystkich partii brzucha.

Uwaga:

W przypadku skłonności do występowania przedwczesnych skurczów przed przystąpieniem do intensywnego masażu powinnaś zasięgnąć porady lekarza bądź położnej. Masowanie skóry brzucha może bowiem wywołać skurcze.

Jeżeli pod wpływem masażu Twój brzuch staje się napięty bądź po prostu nie lubisz wykonywać masażu, możesz nałożyć olejek na powierzchnię skóry brzucha, wetrzeć go delikatnie, a następnie lekko ugniatać. Wykonuj opuszkami palców okrężne ruchy na skórze – zacznij od bocznych bądź dolnych partii brzucha. Aby zapobiec powstawaniu rozstępów w ciąży, należy najpóźniej od trzeciego miesiąca ciąży masować dwa trzy razy dziennie obszary szczególnie narażone na rozciąganie (okolice brzucha, bioder i ud). Ponadto możesz masować brzuch przy pomocy suchej myjki lub miękkiej szczotki do ciała.

Masaż piersi w ciąży – instrukcja

Skóra na piersiach w okresie ciąży również ulega znacznemu rozciągnięciu. W ramach codziennej pielęgnacji nakładaj niewielką ilość oliwki do masażu HiPP Babysanft Sensitive i rozprowadzając ją okrężnymi ruchami, kierując się od nasady piersi w kierunku brodawki, omijając ją przy tym.

Masaż w ciąży – okolice bioder, pośladków i ud

Wykonując codzienny masaż skóry, nie powinnaś zapominać o okolicy bioder, pośladów oraz ud.

Masaż strumieniem chłodnej wody wspomaga ukrwienie skóry, a wykonywany po porodzie – odbudowę tkanki.

Czytaj także:

Pielęgnacja skóry w ciąży – zadbaj o swoją skórę, przeciwdziałaj rozstępom w ciąży

Delikatna pielęgnacja HiPP z olejkiem migdałowym

Dieta w ciąży bogata w płyny – zadbaj o odpowiednie nawodnienie swojego organizmu

Kalendarz ciąży - ciąża tydzień po tygodniu