żywienie w 10 miesiącu

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Aleksis90
pn 20. 11. 2017, 21:18
Awatar użytkownika
żywienie w 10 miesiącu
Witam, moja córeczka właśnie skończyła 9 miesięcy jak powinien wyglądać jej jadlospis dzienny? ok 9. je mleko 210 ml, 12.00 - kaszka owocowo jogurtowa lub owsianka lub inne kaszki mleczne- 150ml wody+kaszka ( zgodnie z instrukcja) 15.00 obiadek, 18.00 deserek- owoce lub owoce ze zbożami, jogurtem, twarożkiem, ryz na mleku hipp , naleśniczki hipp. 21.00 mleko 210 ml. w ciągu dnia pije wodę lub wodę z sokiem jablkowym hipp, dostaje tez od czasu do czasu chrupki kukurydziane badz ryzowe.
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
wt 21. 11. 2017, 14:18
Awatar użytkownika
żywienie w 10 miesiącu
Dzień dobry, w 10 miesiącu życia warto urozmaicać posiłki dziecka. Podawać mu coraz to nowe produkty i potrawy, aby kształtowało swoje pozytywne nawyki żywieniowe. Warto dbać także o przerwy pomiędzy posiłkami (co około 2-3 godziny posiłek) i niepodjadanie pomiędzy nimi - chrupki kukurydziane czy wafle ryżowe od czas do czasu można podawać, ale do posiłku - w ramach posiłku. Tak samo sok. Pomiędzy posiłkami tylko woda lub herbatka owocowa do zaparzania bez cukru.

Generalnie jadłospis wygląda w porządku. Warto pamiętać o tym, aby posiłki mleczne były 3 razy dziennie, a więc gdy około 12.00 posiłek jest z dodatkiem mlecznym, a oprócz tego są 2 posiłki mleczne, wówczas pozostałe powinny być na bazie warzyw, produktów zbożowych, z dodatkiem białka np. drugie danie a na inny posiłek zupka.

Pozdrawiam.
Aleksis90
wt 21. 11. 2017, 15:57
Awatar użytkownika
żywienie w 10 miesiącu
No tak, napisałam wlasnie jadłospis i jest w nim 3 razy mleko( kaszki wszystkie są na mleku modyfikowanym ) + rano i na noc butelka mleka. a poza tym dziecko je obiad czyli zupki czy inne dania miesne no i podwieczorek zawierajacy owoce ( w sumie wychodzi 5 posiłkow, co 3 godziny kazdy). Tak więc co mam poprawić? :)
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
pt 24. 11. 2017, 13:11
Awatar użytkownika
żywienie w 10 miesiącu
Dzień dobry :)

Nic nie należy obecnie poprawiać, ale tylko zwracać uwagę na te kilka zasad, o których napisałam wcześniej. Pozdrawiam serdecznie.
Aleksis90
czw 30. 11. 2017, 12:44
Awatar użytkownika
żywienie w 10 miesiącu
A wspomniała Pani na początku też o drugim daniu i zupce, tzn? mam rozdzielać obiadek na zupki i drugie danie z mięsem? Jak mam to rozumieć? :) 3 posiłki mleczne+ 2 obiadki (zupa i drugie) + podwieczorek? teraz córka je 5 posiłków ( śniadanie, drugie sniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja) i wychodzi to co równe 3 godziny
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
czw 30. 11. 2017, 13:39
Awatar użytkownika
żywienie w 10 miesiącu
Dzień dobry, tak można zamiast 1 posiłku podawać zupkę i za około 2-3 godziny jako kolejny posiłek drugie danie. Zupkę już bez mięska - na samych warzywach. Można też zostawić posiłki tak jak są. W tym momencie są 2 posiłki z owocami i 1 z warzywami, można stosować zamiennie - jednego dnia 2 posiłki z warzywami i 1 z owocami, a innego tak jak do tej pory. Pozdrawiam.