wprowadzanie pokarmów przy refluksie

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Ewelinag89
śr 25. 10. 2017, 15:56
Awatar użytkownika
wprowadzanie pokarmów przy refluksie
Chciałam zapytać o to co mogę albo czego nie moge podawac dziecku. Kończy 6mc i został stwierdzony refluks posiłki wprowadzam od 2mc ale teraz nie wiem czego nie mogę podawac przy refluksie.
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
czw 26. 10. 2017, 12:25
Awatar użytkownika
wprowadzanie pokarmów przy refluksie
Dzień dobry, zalecenia przy refluksie u niemowlaków różnią się z zaleceniami u dorosłych. U takich dzieci ważne jest aby rozszerzać posiłki zgodnie z tematem, jednak warto zgęszczać je kleikiem ryżowym. Warto dbać również o to, aby podczas posiłku maluch nie popijał. Wodę i mleko najlepiej podawać po jakimś czasie od posiłku. Przy refluksie warto uważać na owoce cytrusowe oraz pomidory.

Pozdrawiam.