wędlina/mieso/kaszki

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

siwa8717
pt 16. 02. 2018, 11:08
Awatar użytkownika
wędlina/mieso/kaszki
Witam. Mam pytanie odnośnie wędlin/mięsa/parówek dla 10 miesięcznego dziecka. Czy można podawać? Do tej pory syn jadł mięso na pieczywie upieczone przeze mnie i tak się zastanawiam czy mogę mu podać coś innego?

Drugie pytanie dotyczy kaszki. Syn je kaszkę z hipp z biszkoptami wieczorem czy wobec tego rano mogę też mu podać kaszkę? Czy dwa razy podana kaszka w ciągu dnia to za dużo? Je też z hipp śniadania ze słoiczka tylko teraz nastał bunt na wszystko co słodkie.
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
pn 19. 02. 2018, 16:15
Awatar użytkownika
wędlina/mieso/kaszki
Dzień dobry, nie polecam podawania gotowych wędlin i parówek dzieciom. Lepiej jest gotować lub piec mięso i kłaść na kanapki - tak jak to Pani robi.

Jeśli chodzi o kaszki podawane 2 razy dziennie, również polecam różnorodność. Można oczywiście od czasu do czasu podawać je 2 razy dziennie, jednak kiedy na śniadanie jest kaszka na kolację może być kanapka z serkiem białym i warzywami lub dania HiPP typu http://hipp.pl/zywienie-0-1/produkty/owoce/owoce-zboza/

Pozdrawiam.