Wariacje przy jedzeniu łyżeczką ze słoiczka

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

GosiaPrzyb
czw 16. 11. 2017, 17:50
Awatar użytkownika
Wariacje przy jedzeniu łyżeczką ze słoiczka
Dzień dobry. Proszę mi doradzić co zrobić, aby syn 7 mies. grzecznie jadł obiadki. Kiedyś pisałam, że nie chciał w ogóle jeść, faktycznie poczekałam 2 tyg. i sam przekonał się do słoiczkow. Jadł ładnie, a teraz od jakiś 2 tygodni karmienie jego jest straszne. Wygina sie we wszystkie strony, wkłada ręce do buzi, chwyta łyżeczkę i ściąga jedzenie.. Albo chwyta ją gdy już jest w buzi, przytrzymuje i sobie ssa. Próbuje bawić się i obracać na brzuch, pomimo że jest przypięty do leżaczka. Cały się upaćka jedzeniem. Zawsze daje mu w momencie gdy jest (powinien być) głodny, bo mijają około 3godz od poprzedniego karmienia no i ssie palec. Tylko nie ma stałej godziny, gdyż czasem daje mu słoiczek w okolicach 13, a czasem 16. Przed lub po spacerze.
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
wt 21. 11. 2017, 14:05
Awatar użytkownika
Wariacje przy jedzeniu łyżeczką ze słoiczka
Dzień dobry, z opisu, który Pani przedstawiła wynika (wg mnie), że dziecko jest zainteresowane jedzeniem, ale niekoniecznie chce ładnie jeść. Proszę zauważyć, że dziecko jest bardzo ciekawe świata i przedmiotów, które go otaczają, chce wszystkiego dotknąć, polizać, wsadzić do buzi i wypluć, powąchać, porozciągać i pozrzucać :) tak też jest z jedzeniem. W związku z tym warto jest także podczas karmienia położyć kilka ugotowanych różyczek brokuła czy kawałek ziemniaczka, czy nawet chleba, aby dziecko mogło poznawać żywność, a jednocześnie karmić dziecko łyżeczką. Można także całe dania przygotowywać w ten sposób, aby dziecko mogło je samo jeść - miękkie warzywa, kulki z ryżu, kaszy, kawałeczki mięsa czy ryby. Będzie miało przy tym dużo przyjemności, ale niestety wiąże się to z bałaganem wokół miejsca, w którym dziecko je.

Pozdrawiam.
GosiaPrzyb
wt 21. 11. 2017, 21:10
Awatar użytkownika
Wariacje przy jedzeniu łyżeczką ze słoiczka
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Na pewno skorzystam z porady.