śniadania 9 miesięcy

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

siwa8717
wt 16. 01. 2018, 13:41
Awatar użytkownika
śniadania 9 miesięcy
Witam. Pani Aleksandro pomocy :) Ksawery za tydzień skończy 9 miesięcy jest ciągle na piersi na żądanie. Obecnie je 3 posiłki stałe.

Obiad, podwieczorek i kolacja. Zauważyłam, że syn domaga się śniadania więc wprowadziłam mu pieczywo, zje chlebek, żółtko, twaróg ale najbardziej uwielbia jogurty i w związku z tym mam pytania:

1. czy dobrze, że Ksawery je śniadania?

2. czy może codziennie dostawać jogurta?

3. co mogę mu jeszcze zaproponować na śniadanie? Kaszkę dostaje na kolację

Pozdrawiam. Agata
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
pt 19. 01. 2018, 09:18
Awatar użytkownika
śniadania 9 miesięcy
Dzień dobry :)

Dziecko w wieku 9 miesięcy powinno otrzymywać 3 posiłki mleczne, ale nie musi być to forma mleka do picia. W związku z tym jak najbardziej można mu podawać jogurt naturalny z owocami i/lub zbożami (np. płatki owsiane ugotowane na wodzie, a potem dodajemy do nich jogurt i owoc) na śniadanie lub skorzystać z gotowych produktów HiPP np. http://hipp.pl/zywienie-0-1/produkty/owoce/moje-sniadanko/

Może codziennie dostawać jogurt, ale warto dodawać do niego inne owoce i zboża, aby dziecko poznawało różne smaki.

Na śniadanko można robić dziecku owsiankę lub jaglankę, tak samo - na wodzie i dodawać do niej mleko modyfikowane lub nie i owoce. Można też robić jajecznicę na parze.

Pozdrawiam.
siwa8717
pt 19. 01. 2018, 18:07
Awatar użytkownika
śniadania 9 miesięcy
Dziękuję :)
siwa8717
pt 19. 01. 2018, 18:15
Awatar użytkownika
śniadania 9 miesięcy
Mam jeszcze jedno pytanie czy mogę do jogurtu dodać amarantus ekspandowany?
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
pn 22. 01. 2018, 11:52
Awatar użytkownika
śniadania 9 miesięcy
Dzień dobry, myślę, że nie ma problemu - ważne, aby był to amarantus bez dodatków. Pozdrawiam.
siwa8717
pn 22. 01. 2018, 15:14
Awatar użytkownika
śniadania 9 miesięcy
Dziękuję :)