Rozszerzenie diety

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

edziaa123
wt 29. 05. 2018, 07:49
Awatar użytkownika
Rozszerzenie diety
Witam

Rozpoczęłam rozszerzanie diety u mojej 5msc córki. Zaczęłam od podawania kleiku ryżowego. Przez pierwsze dwa dni oprócz większej ilości bączków wszystko było dobrze. Jednak dzisiaj w nocy Mała bardzo płakała puszczała bolące bąki i bardzo płakała. Czy to oznacza, że jej układ trawienny nie jest jeszcze gotowy na rozszerzanie diety? Może nie powinnam podawać jej kleiku a spróbować z warzywami?
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
wt 29. 05. 2018, 14:09
Awatar użytkownika
Rozszerzenie diety
Dzień dobry, początki rozszerzania diety mogą różnie wpłynąć na układ pokarmowy dziecka, powodując wzdęcia, gazy czy zaparcia. Dlatego nowe pokarmy dobrze jest podawać w pierwszej połowie dnia (aby nie narażać się na bezsenne noce) oraz zdecydowanie polecam zacząć od warzyw - delikatnych i nie zapierających np. ziemniak, cukinia czy dynia.

Pozdrawiam.