Rozszerzanie diety

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

mamaNineczki
pn 16. 04. 2018, 22:07
Awatar użytkownika
Rozszerzanie diety
Witam serdecznie,

z moją prawie 5-miesięczną córką jesteśmy w trakcie rozrzeszania diety, zaczęłyśmy od warzyw, aktualnie podaje jej po kilka łyżeczek owoców, następnie mam zamiar wprowadzić kaszkę, podawaną jako kolację.

Moje pytanie dotyczy tego, jaką ilość warzyw, owoców czy kaszki może/powinno zjeść dziecko w tym wieku? (Córka na dobę potrafi zjeść około 900ml mleka modyfikowanego.)
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
śr 18. 04. 2018, 12:48
Awatar użytkownika
Rozszerzanie diety
Dzień dobry, ilości jakie dziecko może zjeść są bardzo indywidualne i zależą od apetytu malucha. Oczywiście do pierwszego roku życia mleko mamy lub modyfikowane jest podstawą diety, a pozostałe produkty są jej uzupełnieniem, służą głównie odkrywaniu smaków. W wieku 5-6 miesięcy posiłki mleczne powinny być podawane minimum 4 razy dziennie (900 ml jest ilością jak najbardziej odpowiednią). Poza mlekiem wystarczy obecnie 1 posiłek uzupełniając np. kaszka mleczna z owocami lub kaszka z warzywami lub sama zupka warzywna.

Pozdrawiam.