Rozszerzanie diety po 4 miesiącu

Porad na forum udziela dietetyk
Mama_w_trampkach
wt 18.07.2017, 15:24
Awatar użytkownika
Rozszerzanie diety po 4 miesiącu
Witam serdecznie,
Mój maluszek niedługo liczy cztery miesiące. Wcześniej cierpiała na silne kolki, nadal ma problemy z kupami, robi je co kilka dni, a przy tym się denerwuje. Lekarz zalecił rozszerzanie diety już po skończonym 4 miesiącu, dla poprawy sytuacji z kupami. W jaki sposób poprawnie rozszerzać ja u takiego maluszka?
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
pt 21.07.2017, 18:52
Awatar użytkownika
Re: Rozszerzanie diety po 4 miesiącu
Dzień dobry, rozszerzanie diety można zaczynać w 5 miesiącu życia, jednak zaleca się karmienie wyłącznie mlekiem do 6 miesiąca życia. Nie jest powiedziane, że rozszerzanie diety spowoduje poprawę wypróżniania. Jednak wraz z upływem czasu układ pokarmowy dziecka lepiej się rozwija i poprawia się trawienie.
Rozszerzanie diety zaczynamy od warzyw (pojedynczy rodzaj - 2-3 łyżeczki, po karmieniu mlekiem, przez kilka dni, potem wprowadzamy inny rodzaj warzywa), potem owoce, kaszki. Jednak nie należy się spieszyć i stale obserwować dziecko.
Pozdrawiam.
Takerusiek
ndz 10.09.2017, 20:51
Awatar użytkownika
Ja karmie mlekiem modyfikowanym i zaczęłam po 4 miesiącu wprowadzać powoli pokarmy :) Obecnie syn ma 5 miesięcy i 2 tygodnie i codziennie je obiadek w południe i wypróżnia się normalnie, a wcześniej miał kolki i problemy z zaparciami....
Karolek27
pt 9.02.2018, 12:01
Awatar użytkownika
Mój synuś za chwilę skonczy 5 miesiecy a jakoś po 4 już zaczęłam mu podawać słoiczki. Jest karmiony piersią + jeden raz dziennie mleko modyfiowane HA. Kupiłam mu ostatnio tą kaszkę w słoiczku na dobranoc, ale tam w składzie jest mleko. Czy to mleko nie zaszkodzi małemu?
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
wt 13.02.2018, 13:28
Awatar użytkownika
Dzień dobry, jeśli kasza w słoiczku jest odpowiednio dopasowana do wieku dziecka, jej skład nie powinien zaszkodzić, chyba że dziecko ma alergię.
Pozdrawiam.