rozszerzanie diety 5,5m-ca

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

justkaaaaa
pt 20. 10. 2017, 10:04
Awatar użytkownika
rozszerzanie diety 5,5m-ca
Chciałam zapytać czy prawidłowo rozszerzam diete. Mój synek ma 5,5m-ca a od ukończenia 4 miesiąca rozszerzam mu diete. Nadal karmię go piesią na żądanie(niekiedy co godzine, wydaje mi się ze pije mało a często) około południa daję mu pół słoiczka albo cały odiadku np. dynia z indykiem około 125g. koło godz 16 do150g owoców a koło 18-19 kaszka albo jaglana albo ze słoiczka na dobranoc. niekiedy daje mu trochę wody do picia. w nocy pije pierś przynajmniej 2-3 razy. czy to wszystko nie za dużo na taki mały brzuszek?
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
pn 23. 10. 2017, 10:26
Awatar użytkownika
rozszerzanie diety 5,5m-ca
Dzień dobry, wg schematu żywienia niemowląt ilości, które Pani podaje (rozszerzanych posiłków) są odpowiednie. Ilości posiłków uzupełniających w tym wieku nie powinna przekraczać dwóch-trzech posiłków w ciągu dnia, poza tym należy podawać pierś na żądanie - czyli tak jak Pani robi.

Dosyć wcześnie zaczęła Pani rozszerzać dietę malucha, ale jeśli dziecko dobrze reaguje, to nie należy tego procesu "cofać".

Warto pamiętać, że w żywieniu dzieci to rodzice decydują co i kiedy dziecko je, a dziecko ile je :)

Pozdrawiam.
Chiquitin
czw 26. 10. 2017, 20:41
Awatar użytkownika
rozszerzanie diety 5,5m-ca
Dzien dobry,

chcialabym zadac to samo pytanie odnosnie mojego synka - prawie 6,5 miesiaca.

Sniadanie - piers lub mleko modyfikowane

Drugie sniadanie - kaszka jaglana feine hirse, 5 zboz lub kaszka grysik griess - brei

Obiad - dania lub zupki hipp

Podwieczorek - owoc

Pomiedzy podwieczorkiem a kolacja - mleko modyfikowane lub piers

Kolacja : kaszka na dobranoc Kinder-keks, Banane Zwieback lub Kindergriess + piers

W nocy piers lub mleko modyfikowane

Miedzy posilkami jesli sie uda woda przegotowana

Czy takie zestawienie jest odpowiednie?

Z gory dziekuje za odpowiedz,

Anna
Chiquitin
pt 27. 10. 2017, 07:59
Awatar użytkownika
rozszerzanie diety 5,5m-ca
Do poprzedniego postu: dodam, ze kaszki , ktore podaje na drugie sniadanie, przygotowujemy na samej wodzie ( tak najbardziej smakuja maluszkowi)
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
pt 27. 10. 2017, 11:43
Awatar użytkownika
rozszerzanie diety 5,5m-ca
Dzień dobry, wszystko wygląda w porządku. Jedynie proponowałabym podawać kaszkę raz dziennie, ale można np. kaszkę na drugie śniadanie zamienić na zupkę warzywną, a w ramach obiadku podawać drugie danie. Kaszka wówczas zostanie na wieczór z mlekiem z piersi.

Pozdrawiam.