Produkty ze sklepu dla 9. 5 mies dziecka

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

GosiaPrzyb
pt 02. 02. 2018, 10:58
Awatar użytkownika
Produkty ze sklepu dla 9. 5 mies dziecka
Dzień dobry  mój syn nie lubi kaszek, czasem przemyce mu 1 lub 2 łyżki w mleku. W ogóle jest wybredny z jedzeniem i nam trochę problem. Chcę wprowadzać nowe, inne produkty, ale nie wiem czy moge.

1. Czy mogę podać synowi płatki jaglane np. do jogurtu gdy w składzie napisali, że mogą zawierać gluten, orzechy ziemne, inne orzechy, siemię i soję.

2. Kupne bułki i rogale maślane? Chleb i zwykle bułki je.

3. Herbatki ziołowe? Póki co najbardziej lubi wodę, czasem koperek i soczek.

4. Czym mam się sugerować kupując jogurt lub twarożek. Polecany mi jogurt bacoma i serek bieluch. Ale może inne też mogę kupować?
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
śr 07. 02. 2018, 09:47
Awatar użytkownika
Produkty ze sklepu dla 9. 5 mies dziecka
Dzień dobry, kupując produkty dla dziecka najważniejsze na co powinna Pani zwracać uwagę to na składniki wypisane na opakowaniu. Wybieramy produkty jak najmniej przetworzone, bez dodatku sztucznych barwników i konserwantów, cukru oraz jego zamienników, a także olejów utwardzanych.

Odpowiadając po kolei na Pani pytania:

1. Nie musi Pani podawać specjalnych kaszek dla niemowląt. Można zastąpić je płatkami pełnoziarnistymi.

2. Płatki jaglane bez dodatków oraz inne płatki pełnoziarniste np. owsiane górskie czy żytnie można podawać dziecku w tym wieku. Gotujemy je na wodzie, a potem dodajemy np. jogurt naturalny 2-3% tłuszczu i owoce świeże. Jogurt powinien być w tym wieku bez dodatku mleka w proszku, ponieważ ilość białka mlecznego i cukru (laktozy) będzie wówczas większa, a brzuszek dziecka jeszcze może sobie z tym nie poradzić. Sa jogurty/serki typu do smarowania np. Bieluch, które mleka w proszku nie mają.

3. Kupne bułki słodkie - typu chałka, rogale maślane raczej nie powinny być podawane maluchom - mają w składzie naprawdę dużo utwardzonych tłuszczów oraz cukru. Najlepiej podawać dzieciom chleb z pełnego ziarna domowy lub z dobrej piekarni - patrząc na skład.

4. Najlepiej dziecku podawać do picia zwykłą wodę.

5. Nabiał należy kupować bez mleka w proszku (u takich maluchów), soli i cukru oraz oczywiście bez dodatków smakowych, sztucznych konserwantów i barwników - wypisanych w składnikach.

Pozdrawiam.
GosiaPrzyb
śr 07. 02. 2018, 13:50
Awatar użytkownika
Produkty ze sklepu dla 9. 5 mies dziecka
Bardzo dziękuję Pani za odpowiedź