problem ze "słoiczkami"

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

paulineo
czw 01. 03. 2018, 17:44
Awatar użytkownika
problem ze "słoiczkami"
witam,



Jestem mamą 8 miesięcznej Laury. Od początku rozszerzenia diety tj. od 5 miesiąca ma problem z jedzeniem warzyw/ zupek. Na początku się tym nie przejmowałam, ale teraz gdy skończyła 8 miesięcy zaczęłam się niepokoić. Je kaszki, owoce, a obiadków niestety nie. Tzn. je 2-4 łyżeczki, a potem zaczyna pluć i się denerwować. Zaczęłam nawet sama gotować jej obiadki, ale niestety nadal brak rezultatów. Proszę o pomoc.
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
pn 05. 03. 2018, 09:33
Awatar użytkownika
problem ze "słoiczkami"
Dzień dobry, rozszerzanie diety malucha należy zaczynać właśnie od warzyw, aby zminimalizować ryzyko odrzucenia warzyw, które mogą być mniej atrakcyjne smakowo dla dziecka. Mleko mamy czy mleko modyfikowane są słodkie w smaku stąd przyzwyczajenie dziecka do tego smaku jest od urodzenia. Tutaj ważna jest konsekwencja dopóki dziecko jest małe i podatne na kształtowanie nawyków żywieniowych (średnio do około 3 roku życia jest to proces najsilniejszy). Warto spróbować od podawania kaszek z warzywami np. http://hipp.pl/zywienie-0-1/produkty/kaszki/kaszki-bezmleczne-zbozowe-sypkie/kaszka-zbozowa-z-marchewka-bio/ lub http://hipp.pl/zywienie-0-1/produkty/kaszki/kaszki-bezmleczne-zbozowe-sypkie/kaszka-wielozbozowa-z-dynia-bio/

Warto także mieszać owoce z warzywami. W tym wieku dobrze jest podawać miękkie kawałki warzyw dziecku do rączki, aby samo próbowało jeść i uczyło się nowych smaków, tekstury, kształtów a także kolorów. Im bardziej jedzenie będzie urozmaicone i kolorowe, tym szybciej dziecko zaakceptuje warzywa.

Pozdrawiam.