pierwsze obiadki

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

marlena322
pn 09. 04. 2018, 11:18
Awatar użytkownika
pierwsze obiadki
Witam jak dokladnie wprowadzac posilki dziecku po 4m zycia jak to wyglada z kaszkami dodam ze corka zje 170ml i za 2 godz jest mega glodna dziekuje
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
wt 10. 04. 2018, 16:16
Awatar użytkownika
pierwsze obiadki
Dzień dobry, posiłki uzupełniające można wprowadzać już w 5 miesiącu życia, jednak można również poczekać do 6 miesiąca. Proszę pamiętać, że na początku najlepiej wprowadzać warzywa, których wartość kaloryczna jest mniejsza niż posiłku mlecznego, w związku z tym nie pomoże to wydłużyć pór pomiędzy posiłkami. Uważam jednak, że nie ma powodu do obaw dzieci w tym wieku jedzą co około 2-3 godziny - czas liczymy od rozpoczęcia posiłku, a nie po zakończeniu.

Jeśli zdecyduje się Pani już na wprowadzanie warzyw to najlepiej zacząć od tych delikatnych typu ziemniak, dynia, cukinia - zaczynamy od pojedynczego warzywa w ilości około 2-4 łyżeczek, kilka dni to samo warzywo, potem można dodawać kolejne.

Pozdrawiam.
PatrycjaStrycharz
pn 30. 04. 2018, 17:23
Awatar użytkownika
pierwsze obiadki
dzień dobry ja mam takie pytanie co mozna podawać 7 miesiecznemu dziecku za obiadki ? mój synek wyrywa sie i chciał wszystko jeść to co my i właśnie chciałam się dowiedzieć jakie obiadki można jemu gotować czy dusić :) pozdrawiam :)
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
sob 05. 05. 2018, 17:02
Awatar użytkownika
pierwsze obiadki
Dzień dobry. To jakie obiadki podawać 7 miesięcznemu dziecku zależy od tego jakich produktów już próbował, jakie były wprowadzone do diety i zaakceptowane. Generalnie w wieku 7 miesięcy może Pani podawać każde warzywo, kasze/ryż/makaron lub ziemniaki jako produkt skrobiowy oraz mięso/jajo/rybę/nasiona roślin strączkowych (groszek, fasola, soczewica, itp.) jako produkt białkowy. Dziecku potraw nie należy dosalać, najlepiej gotować bez większego dodatku przypraw (można dodawać delikatnych ziół: bazylii, oregano, natki pietruszki czy koperku). Najlepiej gotować na parze lub w wodzie. Potrawy mogą być podobne do tych "dorosłych" ale nieco zmodyfikowane.

Pozdrawiam.