Picie

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Ninis1985
wt 30. 01. 2018, 21:59
Awatar użytkownika
Picie
Witam



Proszę o poradę...mój 2 letni synek pije około 3l wody dziennie...bywają dni że więcej...jest to woda smakowa (jeden gatunek i smak) nie wypije nic innego...próbowałam przetrzymać go...rozcienczac ze zwykłą wodą...Ale potrafił cały dzień płakać A nie wypić...pediatra nie widzi w tym problemu...jednak mnie to martwi...synek waży 20kg...jest duży i wzrostem i wagą...gotuje mu osobno aby jadł w miarę zdrowo...4 posiłki dziennie gdzie śniadanie i kolacja to kaszka manna bez cukru...zero przekąsek między posiłkami...jedynie ta woda...proszę o poradę czy mam się czym martwić czy to raczej moje wyobrażenia



Pozdrawiam
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
czw 01. 02. 2018, 12:29
Awatar użytkownika
Picie
Dzień dobry, woda smakowa nie jest odpowiednia dla dzieci jak i dorosłych. Jest w niej albo cukier, albo (co jeszcze gorsze) sztuczne zamienniki cukru np. syrop glukozowo-fruktozowy, którego sporzycie może prowadzić do cukrzycy. Według mojej opinii należy zmienić ten nawyk u syna, tym bardziej, że dopiero 2 latka i za to co je i pije odpowiadają opiekunowie - ma Pani całkowitą władzę - jeszcze :) - i warto to wykorzystać.

Przede wszystkim ilość 3 l w ciągu dnia to sporo jak na 2 latka - sądzę, że ta ilość wynika właśnie ze słodkiego smaku wody smakowej.

Na początku proponuję podmienić wodę w ten sposób, aby do butelki z której pije dolewać zwykłej wody i wrzucać do niej np. pokrojoną w cząstki pomarańczę (kilka plasterków), po około 20-30 minutach woda powinna mocno przejść smakiem pomarańczy - najlepiej nie miksować jej z wodą, ponieważ wówczas przejdzie również cukier z owoców do napoju - oczywiście jest to znacznie zdrowsze niż woda smakowa, ale zaburza apetyt dziecka, podnosi poziom cukru pomiędzy posiłkami, co jest niekorzystne dla zdrowia.

Tylko konsekwencja doprowadzi do sukcesu, a więc trzymam za Panią kciuki. Zdrowie dziecka jest najważniejsze.

Pozdrawiam.