Picie mleczka ped snem

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

elkab1
czw 15. 02. 2018, 12:10
Awatar użytkownika
Picie mleczka ped snem
Witam

Corka ma 2.5 roku i zadypiala do tej piry z butelka. Dostawala butle itak zasypiala. Jednak boje sie o jej zabki bo nigdy nue chciala dac dobrze umyc . teraz jest juz lepiej z myciem. Proboje jej dawac wczesniej mleko i pozniej umyc zabki ale nie jest to proste bo strasznie domaga sie bytelki jak sie kladzie do lozka. Co radzicie odstawic butelke zeby pila z kubka ? Czy podawac nadal tylko myc zeby po wypiciu mleka ? W nocy czasem jak sie obudzi tez chce mleczko
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
pn 19. 02. 2018, 15:52
Awatar użytkownika
Picie mleczka ped snem
Dzień dobry, zdecydowanie proponuję Pani zacząć od wyeliminowania butelki. W tym wieku jest to konieczne. Dziecko chce dojadać po kąpieli mleko nie dlatego, że jest głodna, ale właśnie dlatego, ponieważ przyzwyczaiła się do zasypiania z butelką. Jest to również szkodliwe ze względu na rozwój aparatu mowy. Mleko można podawać do kolacji z kubeczka. W nocy proponuję podawać wodę z kubeczka lub butelki ze słomką - aby było łatwiej.

Pozdrawiam.
MamaAmelki511
pt 02. 03. 2018, 16:17
Awatar użytkownika
Picie mleczka ped snem
Witam Pani Aleksandro,

Mam 4 miesięczną córkę i ostatnio przeszlysmy na mleko modyfikowane. Na opakowaniu jest informacja, że dziecko powinno wypijać 5x 150ml, a moja córka nie zjada więcej niż 120... stąd tez ma ok 7-8 posiłków. Staram się trzymać odstęp między posiłkami na poziomie 2-3h. Co Pani o tym sądzi ?

Jeżeli jej pierwszy sen w nocy trwa 4-6h to czy powinnam ja budzić na karmienie ? Ostatnio jadła mi przez sen...
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
pn 05. 03. 2018, 09:58
Awatar użytkownika
Picie mleczka ped snem
Dzień dobry, porcje podane na opakowaniach są proponowane, oznacza to, że dziecko może jeść mniej a częściej. Uważam, że spokojnie może Pani podawać w taki sposób mleko, tym bardziej, że dziecko jest jeszcze malutkie i potrzebuje małych porcji mleka, ale często - także w nocy. Nie musi jej natomiast Pani wybudzać na karmienie. Niech dziecko je swoim rytmem.

Pozdrawiam.