Nocne karmienie piersią

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Kubanka77
czw 21. 12. 2017, 15:07
Awatar użytkownika
Nocne karmienie piersią
Dzień dobry, moja coreczka ma 6,5 miesiąca stopniowo rozszerzam jej diete i nadal karmie piersią. W dzien zjada 100ml zupki jarzynowej, probuje tez owoce i kaszke bezmleczną Hipp. Poza tym podaje jej pierś czasami nawet co godzinę w dzień, corka je malo a często. Nadal je takze w nocy i budzi się co 2/3 godziny. Zasypia o godz 20, pozniej je o 23, 1,3,5 i 7, czy moge prosic o poradę w jaki sppsob moge zmiejszyc liczbe nocnych karmien? Czy w tym wieku juz powinnam zaczac to robic? Corka nie potrafi jesc z butelki, slyszalam, ze niektore mamy podaja wode w nocy do picia. Będę wdzieczna za poradę jak powinnam odzwyczajać powoli dziecko od nocnych karmień.
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
czw 28. 12. 2017, 10:58
Awatar użytkownika
Nocne karmienie piersią
Dzień dobry, córka jest jeszcze niemowlakiem i karmienie nocne oraz w dzień na żądanie jest jak najbardziej wskazane. Faktycznie do 1 roku życia warto wyeliminować nocne karmienie ze względu na próchnicę zębów, ale to głównie u dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym z butelki. W wieku powyżej 1 roku życia dziecko powinno mieć dłuższą przerwę nocną, jednak w praktyce bywa różnie. Warto wówczas podawać właśnie wodę do picia. Natomiast w obecnym wieku córka jak najbardziej może i powinna być karmiona na żądanie.

Pozdrawiam.
Kubanka77
pt 29. 12. 2017, 09:37
Awatar użytkownika
Nocne karmienie piersią
Dzien dobry,

bardzo dziękuję za odpowiedź :)

Pozdrawiam serdecznie
Swan33
śr 03. 01. 2018, 21:34
Awatar użytkownika
Nocne karmienie piersią

Dzień dobry, córka jest jeszcze niemowlakiem i karmienie nocne oraz w dzień na żądanie jest jak najbardziej wskazane. Faktycznie do 1 roku życia warto wyeliminować nocne karmienie ze względu na próchnicę zębów, ale to głównie u dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym z butelki. W wieku powyżej 1 roku życia dziecko powinno mieć dłuższą przerwę nocną, jednak w praktyce bywa różnie. Warto wówczas podawać właśnie wodę do picia. Natomiast w obecnym wieku córka jak najbardziej może i powinna być karmiona na żądanie.

Pozdrawiam.


Witam,

Ja również mam 6.5 miesięczne dziecko. Karmie piersią + wprowadziła juz 2 pory na posiłki stałe. Mały również budzi się do jedzenia w nocy min. 3-4 razy. Chciałabym juz to ograniczyć. W jaki sposób można dziecko odzwyczaic od karmienia w nocy? Tez mam problem z podawanie płynu przez butelkę 
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
czw 04. 01. 2018, 19:06
Awatar użytkownika
Nocne karmienie piersią
Dzień dobry, tak jak pisałam karmienie nocne do pierwszego roku życia jest normą. Nie trzeba dziecku ograniczać kontaktu z matką - czasem o to właśnie chodzi - o poczucie bliskości z mamą, a karmienie piersią to właśnie daje. Podawanie kaszki na noc zazwyczaj nie skutkuje "lepszym" najedzeniem się, na dłuższy czas. Można stopniowo podawać mniej mleka, ale nie odkładać dziecka od razu do łóżeczka po karmieniu, tylko przytulać, aby czuło bliskość.

Pozdrawiam.