niechęć do mleka - jak dostarczyć wapń?

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

jaciekrece
sob 28. 10. 2017, 10:10
Awatar użytkownika
niechęć do mleka - jak dostarczyć wapń?
Witam, mam pytanie odnośnie żywienia mojej 7,5 miesięcznej córeczki. Od jakiegoś czasu w ogóle przestała pić mleko w formie płynnej (wodę pije chętnie a jak tylko damy jej mleko to "wypluwa"- pije już z kubeczka treningowego). Mam problem z ustawieniem jej jadłospisu tak aby dostarczać jej wszystkich witamin- w tym wapnia i też nie tuczyć paroma kaszkami dziennie. DO tego od dłuższego czasu mamy problem z wychodzącymi zębami i jest koszmar z jedzeniem...zdarza się nawet godzina na jedno karmienie!

Póki co jemy tak:

1 kaszka bezglutenowa na mleku HIPP (ryżowo-jaglano-kukurydziana) ( z 5 miarek mleka HIPP i 150ml wody) lub gryczana Humany

2 jogurt i owoce HIPP (95g)lub starte jabłuszko lub poduszony banan lub owoc ze słoiczka HIPP

3 obiad (słoiczek HIPP 190)

4 budyń na mleku (ze 150 ml wody i 5 miarek mleka) lub starte jabłuszko lub poduszony banan lub owoc ze słoiczka HIPP

5. kaszka glutenowa na mleku HIPP- porcja



Dodam, że kaszek nie zjada raczej w całości, czasem w ogóle nie chce i zdołam jej wcisnąć parę łyżeczek



pomiędzy posiłkami pije najczęściej wodę czystą



Swojego pediatry już nie pytam bo tylko słyszę że dobrze wygląda i dostaję do ręki schemat żywienia :evil:
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
pn 30. 10. 2017, 13:05
Awatar użytkownika
niechęć do mleka - jak dostarczyć wapń?
Dzień dobry, w tym wieku istotne jest, aby dziecko dostawało około 3 porcji produktów mlecznych codziennie. Patrząc na menu, które Pani wysłała, jest w porządku (jeśli codziennie jest tak kaszka na mleku, jogurt z owocami i budyń). W ramach urozmaicenia można podawać na kolację twarożek (wystarczą 2-3 łyżeczki) z warzywami i kromką pieczywa (jeśli dziecko sobie radzi, a myślę, że powinno już bez problemu). Można też skorzystać z dań HiPP np. Domowe Pyszności - ryż mleczny z jabłkami HiPP lub z serii Owocowe Duety HiPP albo Moje Śniadanko HiPP. Proszę tylko zwrócić uwagę, aby owoce były do maksymalnie dwóch posiłków dziennie.

Pozdrawiam.