mój synek nie chce jeść!!! pomocy

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Justyna280116
sob 16. 12. 2017, 11:01
Awatar użytkownika
mój synek nie chce jeść!!! pomocy
witajcie, mamy taką sytuacje. Z poniedziałku na wtorek synek miał wirusa ( wymiotował) bardzo sie tego bał ponieważ nie zdarza mu sie to często ( drugi raz w jego życiu, nigdy nawet nie ulewal jak był malutki) obecnie ma 22 miesiące. Po tym wszystkim boi sie wziąść cokolwiek do buzi,wkłada po czym wypluwa. Widać że ma chęć i chciałby ale sie boi. Na szczęście dużo pije. Miałyście taką sytuacje? Co radzicie? Jakiś syropek na apetyt? Już nie mam pomysłów... Co mam robić???
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
pn 18. 12. 2017, 13:05
Awatar użytkownika
mój synek nie chce jeść!!! pomocy
Dzień dobry,

Dzieci po przebytych chorobach dróg oddechowych mogą mieć chwilowy uraz do spożywania pokarmów stałych. Jednak taki stan mija, dlatego nie należy zaprzestawać podawania produktów w formie kawałków, ale równocześnie podczas posiłku podawać np. koktajl mleczno-owocowy czy zupę krem. Wówczas dziecko zobaczy, że jedzenie nie jest skorelowane z wymiotami i powinno zacząć sięgać po kawałki. Proszę o cierpliwość i spokój (dziecko czuje Pani stres). W razie gdyby stan taki utrzymywał się dłużej warto skonsultować się z pediatrą, który powinien Pani pomóc. Powodzenia i pozdrawiam.