Mleko do przygotowania kaszki

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

siwa8717
ndz 11. 03. 2018, 18:35
Awatar użytkownika
Mleko do przygotowania kaszki
Witam.Mam zamiar wprowadzić naturalne kaszki, owsianki dla syna 11 miesięcy czy wobec tego mogę kaszki/owsianki przygotować na krowim mleku z kartonu?
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
pn 12. 03. 2018, 11:59
Awatar użytkownika
Mleko do przygotowania kaszki
Dzień dobry, mleko krowie do picia czy do zup mlecznych można zacząć wprowadzać dziecku po skończeniu 12 miesiąca życia. Wcześniej mleko w małych ilościach może być używane do budyniu domowego czy do naleśników.

Pozdrawiam.
siwa8717
pn 12. 03. 2018, 22:00
Awatar użytkownika
Mleko do przygotowania kaszki
Na opakowaniu naturalnej kaszi jest napisane 200ml wody lub mleka i ja tak myślałam,żeby podzielić przygotowanie kaszki tzn proporcje np 100ml mleka reszta woda? czy tak mogę. Jak zrobiłam kaszkę na samej wodzie synek jej nie ruszył;/
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
wt 13. 03. 2018, 10:15
Awatar użytkownika
Mleko do przygotowania kaszki
Do kaszki zanim dziecko nie skończy pierwszego roku życia może Pani dodawać mleko modyfikowane.

Pozdrawiam.
siwa8717
wt 13. 03. 2018, 20:44
Awatar użytkownika
Mleko do przygotowania kaszki
Dziękuję za pomoc.Wobec tego będziemy przyrządzac kaszki na wodzie