kaszki

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Marta-Jana
wt 10. 04. 2018, 17:28
Awatar użytkownika
kaszki
Witam, proszę o informację jak często powinnam podawać produkty zbożowe dziecku 7 miesięcznemu (kaszki, kleiki).
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
śr 11. 04. 2018, 10:19
Awatar użytkownika
kaszki
Dzień dobry, produkty zbożowy powinien być podawany codziennie - w formie kaszki, płatków pełnozbożowych, kaszy do zupy czy drugiego dania lub w formie pieczywa. Może być podawany do 1 -3 posiłków w ciągu dnia, w zależności od stopnia rozszerzania diety.

Pozdrawiam.
mirstu
czw 26. 04. 2018, 16:30
Awatar użytkownika
kaszki
Witam moja 9 miesięczna córka nie akceptuje kaszek...za to uwielbia chlebek. Próbowałam podawać na noc kaszkę żeby lepiej spala ale krzyczy i płacze.czym zastąpić kaszki dla lepszego snu?
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
pt 27. 04. 2018, 10:40
Awatar użytkownika
kaszki
Dzień dobry, kaszki nie są wyznacznikiem dobrego snu, więc nie musi się Pani martwić, że córeczka ich nie akceptuje. Warto podać inną kolację, która będzie mleczna, ale można np. zrobić płatki owsiane na mleku modyfikowanym lub podać mleko do picia a do tego kanapeczki.

Pozdrawiam.
siwa8717
pt 27. 04. 2018, 22:10
Awatar użytkownika
kaszki
Dzień dobry

Mój roczniak nie chce kaszek ani musli i nie chce mleka modyfikowanego bo jest jeszcze karmiony piersią. Pisze Pani, że można na kolacje podać mleko z kanapką a czy te mleko może być krowie? albo np mogę zrobić kakao?
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
sob 05. 05. 2018, 16:52
Awatar użytkownika
kaszki
Dzień dobry, jak najbardziej może Pani podać dziecku mleko krowie, po skończeniu pierwszego roku życia.

Pozdrawiam.