ilość wypijanego mleczka

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Ela89
ndz 17. 06. 2018, 21:45
Awatar użytkownika
ilość wypijanego mleczka
Witam, moja córka ma skończone 4 miesiące i od jakichś dwóch tygodni przestała jadać 5 porcji mleczka , zjada tylko 4 na dobę. Martwi mnie to bo na opakowaniu jest napisane , że powinna jeść 5 razy dziennie. Zaznaczę , że próbowałam dawać jej mniejsze ilości mleczka a częściej ale to bez sensu bo nie jest głodna i zjada malutko a potem jest marudna. Ogólnie w ciągu doby zjada 4 x mleczko hipp combiotic 1 po 200ml . Zaczęliśmy także podawać warzywa na razie jesteśmy przy marchewce. I chciałam zapytać czy np. jak już dostanie zupkę jarzynową i zje cały słoiczek czy to eliminuje popołudniowe karmienie? Jestem trochę skołowana bo wszędzie czytam , że do 1 roku życia dziecka mleko jest głównym pożywieniem a równocześnie , że ilość mleka powinna się zmniejszać na rzecz nowych posiłków. Jeszcze jedno pytanie gdy córka skończy 6 miesięcy i przejdziemy na hipp combiotic 2 to ile razy na dobę powinna je dostawać? Bardzo dziękuję za odpowiedź
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
pn 18. 06. 2018, 17:17
Awatar użytkownika
ilość wypijanego mleczka
Dzień dobry, zmniejszony apetyt może być związany z upałami czy np. z przeziębieniem. Dodatkowo córka wypełnia żołądek daniem ze słoiczka. Jeśli zjada już cały słoiczek to praktycznie może on zastępować posiłek mleczny, jednak teoretycznie, aby posiłek był prawidłowo zbilansowany i w pełni pokrywał zapotrzebowanie dziecka na składniki odżywcze powinien zawierać także białko np. w postaci mięska, jaja, strączków czy ryby - wówczas posiłek można uznać za pełnowartościowy i zastępować nim mleko. W wieku 5 miesięcy maluszki powinny spożywać około 4 porcji mleka na dobę, w związku z tym uważam, że nie ma konieczności dokarmiać córki mlekiem, jeśli tego nie potrzebuje. Już po 6 miesiącu (czyli w 7 miesiącu) posiłków mlecznych może być 3.

Pozdrawiam.