ile mleka dla 15 miesięcznego dziecka?

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Katarzyna08i
wt 14. 11. 2017, 00:41
Awatar użytkownika
ile mleka dla 15 miesięcznego dziecka?
Witam! Mam 15 miesięczną córkę i chciałabym się zapytać czy wprowadziłam dobre menu i czy zamiast mleka Hipp Pre Ha na kolację 235ml, mogę podać Posiłek Hipp mleczno-zbożowy Na Dobranoc, po 10.miesiącu (235ml),gdy wydaje mi się ,że nie najada się mlekiem.

Menu:

8-9 bułka z masłem + pomidor + ser żółty + mały mus owocyw Hipp (innych warzyw nie chce jeść tzn.ogórek,sałata,rzodkiewka itp.)

z obiadem różnie tzn nie mamy stałej pory czasami je o 13-14 a czasami 15-16 ,zależy kiedy pójdzie spać ,ale na obiad sama gotuje jedzenie np.makaron który lubi najbardziej z mięsem mielonym z indyka w sosie pomidorowym itd.

na deser dostaje owoce ,(banany,jabłka, itp.) batony owocowe hipp lub ryżyki jabłkowe hipp

podwieczorek podaje również bułkę z masłem +serek Kiri np

i kolacje mleko 235ml lub posiłek mleczno-zbożowy 235ml.

Moja córka nie je jajek,wędliny, naleśniki,placki(nie umiem ich zrobić;)) słoiczków z obiadkami nie je od 10 miesiąca,gdyż nie lubi być karmiona woli sama :) do picia dostaje wodę.

Dziękuję bardzo za odpowiedź i za każdą radę.
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
wt 14. 11. 2017, 18:36
Awatar użytkownika
ile mleka dla 15 miesięcznego dziecka?
Dzień dobry. Pomiędzy śniadaniem a obiadkiem czasami jest bardzo długa przerwa. Warto, aby przerwy pomiędzy posiłkami były co około 3 godziny. Jeśli pomiędzy posiłkami dziecko nie będzie nic jadło (nawet owoców czy chrupek) ani piło soczków czy herbatek słodzonych (woda i herbatka bez cukru jest jak najbardziej wskazana pomiędzy posiłkami), wówczas nie powinno być problemów z apetytem. Bułki warto podawać z mąki pełnoziarnistej i raz dziennie. Ser żółty warto zamieniać z serkiem twarogowym półtłustym lub tłustym. Mimo, iż dziecko nie lubi innych surowych warzyw niż pomidor, warto je kłaść na talerzu - kwestia nawyku i opatrzenia.

Zamiast mleka można podawać oczywiście posiłek HiPP na dobranoc.

Pozdrawiam.