co podawac dziecku do jedzenia po 10 miesiacu

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Ewcia_28
pn 29. 01. 2018, 10:26
Awatar użytkownika
co podawac dziecku do jedzenia po 10 miesiacu
Moja córcia niebawem skończy 10 miesiecy do tej pory podaje jej melko modyfikowane kaszki roznego rodzaju zupki a na podwieczorek owocowe musy co moge wiecej jej podawac?
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
wt 30. 01. 2018, 10:32
Awatar użytkownika
co podawac dziecku do jedzenia po 10 miesiacu
Dzień dobry, w tym wieku można już podawać w zasadzie wszystkie grupy żywności: warzywa, owoce, zboża (kaszki, ryż, makaron, potrawy mączne, płatki zbożowe pełnoziarniste), mięsko, ryby, jaja, warzywa strączkowe (warto zacząć od tych delikatnych jak groszek zielony czy soczewica), na także nasiona i orzechy - jeśli dziecko nie jest uczulone - w formie zmielonej. Należy także oczywiście uwzględnić mleko i jego produkty takie jak twarożek czy jogurt naturalny. Warto zacząć podawać produkty w większych kawałkach, aby dziecko uczyło się gryźć i samodzielnie jeść. Można podpatrzeć propozycje dań HiPP dla dzieci w wieku 10 miesięcy i z nich korzystać lub robić analogiczne dania samodzielnie. http://hipp.pl/zywienie-0-1/produkty/dania/dania-po-7-miesiacu/ oraz http://hipp.pl/zywienie-0-1/produkty/dania/pasta-bambini/spaghetti-z-pomidorami-i-mozarella-bio/

Pozdrawiam.
Magdalena040506089
śr 07. 02. 2018, 12:29
Awatar użytkownika
co podawac dziecku do jedzenia po 10 miesiacu
Proszę o poradę, mój 11 miesięczny synek od 4 miesiąca życia nie jada produktów które zawierają białko mleka krowiego, ponieważ jest na nie uczulony, od 10 miesiąca zaczęłam wprowadzać do jego diety produkty zbożowe (tak zalecił lekarz) na dzień dzisiejszy dziecko jada wszystkie zupki jakie mu ugotuję tylko bez jogurtu i jada też owoce ze słoiczków, jego dieta jest uboga, chciałam zapytać czy mogę mu dać jajecznice ze swojskiego jajka? i co mogę mu jeszcze podawać? bo już odchodzę od zmysłów, chciałabym mu urozmaicić jadłospis, oczywiście tylko wchodzą w grę te produkty które może spożywać.

Dziękuję z góry.
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
śr 07. 02. 2018, 13:21
Awatar użytkownika
co podawac dziecku do jedzenia po 10 miesiacu
Dzień dobry, dziecku w wieku 10 miesięcy można podawać zarówno jajka jak i mięso, ryby oraz produkty strączkowe - to doskonałe źródło białka, żelaza i innych składników odżywczych. Można także zacząć podawać zmielone nasiona słonecznika, dyni. Warzywa, owoc i produkty zbożowe już może i dostaje, także należy jeszcze uwzględnić to białko.

Pozdrawiam.