Bez jedzenia 12h

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

MeganJ
czw 17. 05. 2018, 13:02
Awatar użytkownika
Bez jedzenia 12h
Witam moj synek ma 6,5 miesiąca i do tej pory budził się między 23-1 w nocy na butelke 200 ml. Od paru dni przestał jeść w nocy. Widziałam ze jego zachowanie mimo pobudek zmieniło się i spróbowałam nie dać mu butelki tylko smoczek i pieluszkę do tulenia i zasypia. Rano jak już wstanie to bawi się jeszcze i dopiero o 7:00 dostaje butle. Ostatni posiłek je Ok 19:00 wieczorem i zastanawiam się czy to nie za dużo czasu bez jedzenia dla takiego malucha? CY może powinnam mu dawać te mleko jednak jak się budzi
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
czw 17. 05. 2018, 17:04
Awatar użytkownika
Bez jedzenia 12h
Dzień dobry, dzieci do pierwszego roku mogą jeść w nocy, ale nie muszą. Taka przerwa jest faktycznie długa, można dawać posiłek nieco później około 20-21. Jednak sama Pani zauważy, czy dziecko ma potrzebę jedzenia jeszcze o tej porze. Dodatkowo niewykluczone, że maluch zmieni znów sposób odżywiania i powróci do jedzenia w nocy - tak też bywa :)

Pozdrawiam.
MeganJ
czw 17. 05. 2018, 20:29
Awatar użytkownika
Bez jedzenia 12h
Dzień dobry , bardzo dziękuje za odpowiedź. Pomyślałam, ze gdyby był głodny na prawdę to by nie usnal tylko płakał tak jak robił do tej pory lub by się budził po pół h z płaczem na jedzenie. On chodzi spać tuż po tej butli ostatniej o 19:00 także musiałabym go budzić na jedzenie koło tej 21:) on generalnie potrafi jeszcze o tej 7 rano wybrzydzać i zjeść dużo miejsza porcje mleka niż jadą w trakcie dnia x) Wiec myśle ze chyba wygłodzony nie jest po tych kilkunastu godzinach ale bałam się, że to źle. Uspokoiła mnie Pani na pewno
annbaj
pt 22. 06. 2018, 13:59
Awatar użytkownika
Bez jedzenia 12h
Dzień dobry.



Moja córka gdy miała 7 miesięcy budziła się w nocy na jedzenie. Zauważyłam że budzi się dla tego że jest głodna na noc wypijała tylko mleko modyfikowane HIPP. Zaczęłam więc na kolację dawać jej kaszki na mleku (owsiane, orkiszowe, jaglane i inne). Teraz przesypia spokojnie całą noc, a ma już roczek. Śpi od godziny 20:30 do 7:00-8:00 rano. Tak też było ze starszym synem. Trzeba zaufać swojemu dziecku a nie budzić je na siłę w nocy na jedzenie. My dorośli nie budzimy się w nocy na jedzenie i jakoś nie jesteśmy głodni. Pozdrawiam
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
pn 25. 06. 2018, 10:25
Awatar użytkownika
Bez jedzenia 12h
Dzień dobry, taka przerwa jest długa, ale jeśli dziecko nie czuje potrzeby jedzenia, to nie ma konieczności wybudzania go w nocy i podawania mleka, a zwłaszcza podawania mleka przez sen. Warto jednak uwzględnić, aby w ciagu dnia było około 5 posiłków, w tym 3 posiłki mleczne.

Pozdrawiam.