Bez jedzenia 12h

Porad na forum udziela dietetyk
MeganJ
czw 17.05.2018, 13:02
Awatar użytkownika
Bez jedzenia 12h
Witam moj synek ma 6,5 miesiąca i do tej pory budził się między 23-1 w nocy na butelke 200 ml. Od paru dni przestał jeść w nocy. Widziałam ze jego zachowanie mimo pobudek zmieniło się i spróbowałam nie dać mu butelki tylko smoczek i pieluszkę do tulenia i zasypia. Rano jak już wstanie to bawi się jeszcze i dopiero o 7:00 dostaje butle. Ostatni posiłek je Ok 19:00 wieczorem i zastanawiam się czy to nie za dużo czasu bez jedzenia dla takiego malucha? CY może powinnam mu dawać te mleko jednak jak się budzi
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
czw 17.05.2018, 17:04
Awatar użytkownika
Re: Bez jedzenia 12h
Dzień dobry, dzieci do pierwszego roku mogą jeść w nocy, ale nie muszą. Taka przerwa jest faktycznie długa, można dawać posiłek nieco później około 20-21. Jednak sama Pani zauważy, czy dziecko ma potrzebę jedzenia jeszcze o tej porze. Dodatkowo niewykluczone, że maluch zmieni znów sposób odżywiania i powróci do jedzenia w nocy - tak też bywa :)
Pozdrawiam.
MeganJ
czw 17.05.2018, 20:29
Awatar użytkownika
Re: Bez jedzenia 12h
Dzień dobry , bardzo dziękuje za odpowiedź. Pomyślałam, ze gdyby był głodny na prawdę to by nie usnal tylko płakał tak jak robił do tej pory lub by się budził po pół h z płaczem na jedzenie. On chodzi spać tuż po tej butli ostatniej o 19:00 także musiałabym go budzić na jedzenie koło tej 21:) on generalnie potrafi jeszcze o tej 7 rano wybrzydzać i zjeść dużo miejsza porcje mleka niż jadą w trakcie dnia x) Wiec myśle ze chyba wygłodzony nie jest po tych kilkunastu godzinach ale bałam się, że to źle. Uspokoiła mnie Pani na pewno