Alergia na gluten

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Mimisia18
wt 15. 05. 2018, 12:40
Awatar użytkownika
Alergia na gluten
Dzień dobry,



Po ukończeniu przez córkę 5. miesiąca zaczęłam wprowadzać do jej diety gluten, dodając go do obiadów, jednak od jakiegoś czasu zauważyłam na jej brzuszku czerwone krostki a na plecach nie tylko krostki ale również plamy. Zdaniem dermatologa są to zmiany atopowe ale ja jakos się obawiam że córka dostała uczulenia na gluten. Z noska przez dwa dni leciała jej biała wydzielina.

Jesli to rzeczywiście gluten to czy powinnam go całkowicie wyeminowac? Czy zrobić przerwe i niedługo podawać znowu? A może nic nie robić tylko wprowadzać mimo wszystko?

Bardzo proszę o poradę.
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
wt 15. 05. 2018, 13:13
Awatar użytkownika
Alergia na gluten
Dzień dobry, jeśli jest to atopowe zapalenie skóry gluten może jeszcze dodatkowo zwiększać objawy. Jednak oczywiście może być to także alergia na gluten. W tym celu należy skonsultować się z lekarzem - alergologiem dziecięcym.

Pozdrawiam.