9 miesięczna córcia odmówiła nagle stałych posiłków typu zupki itp

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

mirstu
sob 12. 05. 2018, 15:11
Awatar użytkownika
9 miesięczna córcia odmówiła nagle stałych posiłków typu zupki itp
:| Witam moja 9 miesięczna córka nagle przestała chcieć jest stale.posilki( karmimy się piersią). Uwielbiała słoiczki HiPP, ziemniaczki z maselkiem, marchewkę itp. od jakiegoś czasu krzywi buzię, ucieka, zaciska ustabilizować płacze przy podawaniu łyżeczki.zje tylko owoce i musy. Jestem na skraju załamania..... :cry: dodam że jeszcze nie ma ani jednego ząbka czy to może być tego przyczyna??? Tylko cycuś i cycuś. Boje się żeby za chwilę nie miała anemii bo przecież potrzebuje więcej składników odżywczych. Póki co ma wadze nie spada a wręcz przeciwnie waży 9400..co może być przyczyną i jak zachęcić do jedzenia....może miał ktoś podobny problem???
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
pn 14. 05. 2018, 12:21
Awatar użytkownika
9 miesięczna córcia odmówiła nagle stałych posiłków typu zupki itp
Dzień dobry, odmowa jedzenia posiłków w kawałkach bądź posiłków ciepłych może być spowodowana wyrzynaniem się ząbków bądź infekcją. Myślę, że jest to moment przejściowy. Nie należy jednak całkowicie rezygnować z posiłków warzywnych, ponieważ bardzo szybko dzieci i każdy z nas przyzwyczajają się do smaku słodkiego (mleko, owoce, musy).

Jeśli jednak taki stan będzie się utrzymywał i nie będzie znała Pani przyczyny warto zawsze skonsultować się z lekarzem.

Pozdrawiam.
mirstu
pn 14. 05. 2018, 15:28
Awatar użytkownika
9 miesięczna córcia odmówiła nagle stałych posiłków typu zupki itp
Infekcja??? Czego infekcja może być przyczyną że dziecko nie chce jeść??? Jamy ustnej????
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
wt 15. 05. 2018, 13:08
Awatar użytkownika
9 miesięczna córcia odmówiła nagle stałych posiłków typu zupki itp
Dzień dobry, oczywiście - każda infekcja (jamy ustnej, ból gardła, czy nawet zwykłe przeziębienie) może zmniejszać apetyt u dziecka (jak i u dorosłych). Pozdrawiam.
mirstu
wt 15. 05. 2018, 13:25
Awatar użytkownika
9 miesięczna córcia odmówiła nagle stałych posiłków typu zupki itp
Witam. To infekcja odpada ponieważ ta sytuacja trwa od 3 tygodni. Mam nadzieję że to ząbkowanie. Dziękuję
mirstu
wt 15. 05. 2018, 13:28
Awatar użytkownika
9 miesięczna córcia odmówiła nagle stałych posiłków typu zupki itp
A mam jeszcze pytanie czy jakiś składnik diety bądź mój może wpłynąć na kolor kupki dziecka??? ( Zielony)od kilku dni córka ma zielone kupki i czy to normalne??? Czy podałam jej cos co jej nie służy?
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
czw 17. 05. 2018, 14:20
Awatar użytkownika
9 miesięczna córcia odmówiła nagle stałych posiłków typu zupki itp
Zielone kupki czasem występują przy podawaniu mleka modyfikowanego, co w tym wypadku odpada. Mogą także być przyczyną utleniania się stolca. Podczas rozszerzania diety stolec może zmieniać kolor. Jeśli jednak się Pani niepokoi warto udać się do pediatry.

Pozdrawiam.