8 miesiecy i nie chce jesc

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

justkaaaaa
wt 09. 01. 2018, 08:43
Awatar użytkownika
8 miesiecy i nie chce jesc
30 grudnia mój synek skończył 8 miesięcy i mniej więcej od tego czasu nie chce jeść.Karmie go piersią a wieczorem wypija ok.180ml mleka następnego poza tym z trudem udaje mu się wcisnąć trochę owoców a obiadki zupki i kaszki nie chce w ogóle. Kiedys uwielbiał kaszki a teraz przyłoże łyżeczke i od razu się odwraca :(

niepokoją mnie jeszcze jego kupki bo raz są wodnite a na drugi dzień dość zbite i czasami ciemno zielone. czy trzeba zgłosić się do lekarza?
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
wt 09. 01. 2018, 11:59
Awatar użytkownika
8 miesiecy i nie chce jesc
Dzień dobry, uważam, że warto zwrócić się do lekarza - być może dziecko ma rotawirusa lub inne zakażenie przewodu pokarmowego. Takie objawy mogą być również przyczyną alergii pokarmowych. Warto spisywać wszystko co dziecko je i pije wraz z określeniem godzin oraz w jakich ilościach i z takim spisem udać się do pediatry. Być może jest to stan przejściowy i nie ma powodu do obaw, jednak zawsze warto zasięgnąć opinii lekarza.

Pozdrawiam.
nina_kuz
pn 15. 01. 2018, 12:41
Awatar użytkownika
8 miesiecy i nie chce jesc
witam

Ja również mam problem, bo od 8 miesiecy dziecko nie przespało mi ani jednej nocy. wstaje do niego 2-3 razy dając mleko. dostaje juz zwykla manne na wodzie+mleko modyfikowane dla alergików.w ciągu dnia mało przesypia- jak sie uda to 2h prześpi, a tak to raczkuje wstaje na nóżki i szaleje na najwyższych obrotach. mało tego: dziecko bardzo czesto budzi sie bez powodu z krzykiem i płaczem (wystarczy ze podejde do łóżeczka, pogłaszcze po główce i dam łyka wody) wtedy uspokaja sie na 1h. w ciągu nocy potrafi zjeść 450ml mleka! na kolacje dostaje 200ml manny i nic to nie daje. Martwi mnie to, ponieważ za 4 miesiące trzeba bedzie wrócić do pracy, a dziecko niestety nie pozwala na zregenerowanie organizmu po intensywnym dniu spędzonym na zabawach. Gastrolog i pediatra są tym zanipokojeni i nie wiem co jeszcze mam robic , gdzie sie udać, czy cos innego dawać dziecku aby przesypiało chociaż do 5 rano. prosze o pomoc ;*
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
wt 16. 01. 2018, 16:33
Awatar użytkownika
8 miesiecy i nie chce jesc
Dzień dobry, dziecko w wieku 8 miesięcy często budzi się w nocy na jedzenie - to całkowicie naturalne. Jednak warto nieco wydłużać przerwy pomiędzy podawaniem mleka w nocy, tak jak Pani to robi - podając wodę, czy głaszcząc dziecko, warto zmienić pieluszkę, bo być może jest zabrudzona i dziecku to może przeszkadzać. Czasem dziecko potrzebuje tylko bliskości Mamy. Niestety nie ma reguły co poda Pani na kolację, dziecko nadal może często budzić się w nocy. Nawet kilkulatki budzą się w nocy i sen Rodziców bywa przerywany. Karmienie nocne warto wyeliminować do 1 roku życia, jednak często dziecko nadal domaga się mleka w nocy.

Pozdrawiam.
renialena
pt 02. 02. 2018, 14:03
Awatar użytkownika
8 miesiecy i nie chce jesc
Moja córeczka ma 9 miesięcy i jest karmiona głównie piersią. Od 3 miesięcy próbuję wprowadzać jej inne pokarmy, ale z naprawdę marnym skutkiem. Zupki deserki i kaszki są dla niej wrogiem nr 1. w ciągu dnia jestem w stanie ,,wcisnąć " w nią zaledwie kilka malutkich łyżeczek. Z butelki nie chce w ogóle pić, więc nocne dopajanie wodą czy podawanie czegokolwiek płynnego jest problemem. niedługo muszę wracać do pracy i nie wiem jak ograniczyć dziecku pierś, skoro nic innego nie chce jeść
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
śr 07. 02. 2018, 13:11
Awatar użytkownika
8 miesiecy i nie chce jesc
Dzień dobry, jeśli dziecko jest niechętne aby próbować nowości warto spróbować metody BLW (baby led weaning) - jest to metoda polegająca na podawaniu dziecku do rączki kawałków (miękkich) jedzenia, tak aby spożywało je samodzielnie. Jest to bardzo dobra metoda, która działa na wiele dzieciaków.

Pozdrawiam.
Kaaronek
wt 13. 03. 2018, 11:44
Awatar użytkownika
8 miesiecy i nie chce jesc
Witam, syn skonczyl 8 miesiecy, ale nadal nie jest zainteresowany stalym jedzeniem, bardzo rzadko zje kilka lyzeczek kaszki czy tez warzywo lub owoc. Podawanie jedzenia metoda BLW to dla niego tylko i wylacznie zabawa. Nie toleruje butelki ani smoczka od narodzin karmiony jest piersia.

Czytalam ze zasoby zelaza koncza sie po 6 msc zycia dziecka i po tym czasie nalezy je uzupełniać stalymi pokarmami, czy wiec syn karmiony praktycznie wylacznie piersia ma dostarczane wszystkie witaminy i minerały?
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
śr 14. 03. 2018, 11:33
Awatar użytkownika
8 miesiecy i nie chce jesc
Dzień dobry, dieta dziecka do pierwszego roku życia opiera się na pokarmie mlecznym. Jednak okres pomiędzy 6 a 12 miesiącem życia jest czasem na powolne, spokojne wprowadzanie posiłków w zgodzie z potrzebami dziecka. Dobrze jest codzienne, konsekwentne podawanie posiłków uzupełniających, ale nic "na siłę". Warto podawać posiłki uzupełniające bogate w żelazo (mięso, jaja, kaszki wzbogacane tym składnikiem) wówczas gdy dziecko nie jest jeszcze bardzo głodne, ale też nie jest najedzone mlekiem, kiedy nie jest zmęczone. Posiłki powinny być spożywane w kuchni/przy stole - w jednym miejscu kojarzącym się z jedzeniem, bez rozpraszania. Porcje nie muszą być duże. Z pewnością nie należy bez potrzeby podawać żelaza syntetycznego dziecku.

Pozdrawiam.