5 miesiąc życia i rozszerzanie diety

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Ola90
czw 28. 12. 2017, 14:45
Awatar użytkownika
5 miesiąc życia i rozszerzanie diety
Dzień dobry!

Mój Synek skończył 5 miesiąc życia. Dziś pierwszy raz podałam mu brokuła (kilka łyżeczek). Póki co nie zaobserwowałam reakcji alergicznej. Maluch był zainteresowany, nie grymasił. Myślę, że mu się podobało. Jutro mam mu znów podać brokuł, po 2-3 dniach spróbować z marchewką/dynią... ? Po dwóch tygodniach zamierzam wprowadzić owoce. Co później?

Czy na Państwa stronie, jest jakiś poradnik, jak krok po kroku wprowadzać nowe posiłki. Może jakiś notatnik online, gdzie można zapisywać co dziecko jadło? Wszystko co może przydać się młodej mamie przy rozszerzaniu diety :)



Z góry dziękuję za pomoc.

Ola
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
wt 02. 01. 2018, 15:06
Awatar użytkownika
5 miesiąc życia i rozszerzanie diety
Dzień dobry, polecam zajrzeć do działu porad HiPP http://hipp.pl/zywienie-0-1/poradnik/

tam znajdzie Pani zarówno schemat żywienia jak i wiele innych cennych informacji dotyczących wprowadzania posiłków do diety malucha.

Po kilku dniach podawania określonego warzywa można podać kolejne - oddzielnie lub łącząc go z już wypróbowanym brokułem.

Jeśli chodzi o kolejność wprowadzania różnych produktów, to po warzywach i owocach należy wprowadzać kaszki oraz mięso, ryby, jaja. Dietę rozszerzamy stopniowo, nie spiesząc się, bo do pierwszego roku życia dziecka podstawą żywienia jest mleko.

Powodzenia i pozdrawiam.